wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Polecamy - aktualności
  4. Wrocławski Teatr Komedia: Scena letnia w sierpniu
Wrocławski Teatr Komedia: Scena letnia w sierpniu

Scena z komedii „Pomoc domowa” Wrocławskiego Teatru Komedia

Po kwarantannie Wrocławski Teatr Komedia był jednym z pierwszych, którego zespół wrócił na scenę. W wakacje, kiedy większość teatrów jest nieczynna, Komedia zwyczajowo gra regularnie – 5 tytułów i 10 spektakli w sierpniu dla spragnionych dobrej rozrywki na wysokim poziomie. Wśród propozycji żelazny repertuar, jak hity „Szalone nożyczki”, „Mayday 2”. 

Reklama

Szalone nożyczki

To jeden z największych komediowych przebojów teatralnych od lat. Historia zwykłego zakładu fryzjerskiego z całym charakterystycznym dla niego sztafażem – rozgadanymi pracownikami, chętnymi do plotkowania klientami, upływającymi bardziej lub mniej dynamicznie godzinami. Nagle wszystkich elektryzuje morderstwo kobiety, od której właściciel salonu wynajmuje swój lokal. Rozpoczyna się śledztwo, w którego wynik zostanie zaangażowana publiczność.   

Szalone nożyczki

Szalone nożyczki

Komedia
Termin od 31 lipca 2020 do 1 sierpnia 2020

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia

Zobacz

Mayday 2

Temperamentny taksówkarz londyński i bogamista z dwiema równoległymi rodzinami, którego widzowie pokochali w sztuce „Mayday” powraca w sequelu. I mnoży kolejne problematyczne sytuacje, bo tym razem członkowie jego nieznających się rodzin przypadkiem spotykają się online, co wróży ujawnienie piętrowych kłamst Johna Smitha. 

Mayday 2

Mayday 2

Spektakl / Komedia
Termin od 7 sierpnia 2020 do 8 sierpnia 2020

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia

Zobacz

Pomoc domowa

W mieszkaniu dobrze prosperującego finansowo (gorzej uczuciowo) małżeństwa niepodzielną władzę zakulisową sprawuje pomoc domowa Nadia (znakomita Dorota Wierzbicka-Materrelli). Wyprasza sobie używanie określenia „sprzątaczka”, jest na bieżąco nie tylko z utrzymywaniem w czystości mieszkania, ale i utrzymaniem status quo, czyli niedopuszczenia, by małżonkowie (Wojciech Dąbrowski i Katarzyna Skoniecka), skokami w bok, zrujnowali, bądź co bądź, nienajgorszy związek. A nad małżeństwem gromadzą się czarne chmury, bo młodą i ponętną zdobycz (Ilona Lewandowska) zwabia do mieszkania pan domu, a w tym samym czasie niewierna staje się jego małżonka, która także przyprowadziła do swojego domu młodego kochanka (Jakub Giel). Nadia będzie miała pełne ręce roboty.

Pomoc domowa

Pomoc domowa

Komedia
Termin od 14 sierpnia 2020 do 15 sierpnia 2020

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia

Zobacz

Boeing Boeing

Kolejna sztuka Marca Camolettiego, którą z „Pomocą domową” łączy ta sama bohaterka Nadia. W 1991 roku „Boeing Boeing” został wpisany do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata. Śledzimy kolejne perypetie Maksa i jego narzeczonych (wszystkie to stewardesy). Każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag służącej Maksowi zawsze udaje się sporządzić grafik wizyt narzeczonych. Do czasu...

Boeing Boeing

Boeing Boeing

Komedia
Termin od 21 sierpnia 2020 do 22 sierpnia 2020

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia

Zobacz

Damski biznes

Bielizna dla pań, właśnie w tej branży chcą się rozwijać dwie przedsiębiorcze bohaterki, Jane i Sybil. Każda z pań ma coś do udowodnienia sobie i swojemu odnoszącemu sukcesy mężowi. Jane jest żoną wziętego adwokata Paula, Sybil żoną George'a. Nie powiadamiając swoich ślubnych o planach biznesowych obydwie rozpoczynają przygotowania mające na celu rozwijanie firmy. Sęk w tym, że panowie stają się podejrzliwi i zazdrośni podejrzewając, że w rzeczywistości małżonki szukają tylko okazji, by ich zdradzić.

Damski biznes

Damski biznes

Komedia
Termin od 29 sierpnia 2020 do 30 sierpnia 2020

Miejsce Wrocławski Teatr Komedia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl