wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski Program Wydawniczy 2020. Startuje nabór

Nabór do Wrocławskiego programu Wydawniczego potrwa do końca listopada fot. Marcin Jędrzejczak/Strefa Kultury Wrocław
Nabór do Wrocławskiego programu Wydawniczego potrwa do końca listopada

Jeśli pochodzicie z Wrocławia lub Dolnego Śląska, macie ciekawe pomysły, jesteście w trakcie pisania książki i szukacie wsparcia finansowego, by ją wydać (lub opublikować kolejny numer czasopisma) możecie wziąć udział w kolejnym naborze do Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Warunek jest jeden. Lokalna tematyka, wysoki poziom merytoryczny i edytorski oraz, rzecz jasna, wypełniony formularz, który trzeba złożyć od 4 do 29 listopada w Strefie Kultury Wrocław.   

Reklama

Wsparcie dla lokalnych inicjatyw

Wrocławski Program Wydawniczy to inicjatywa Strefy Kultury Wrocław przejęta po ESK 2016. Jej założeniem jest wspieranie przez instytucję wydawania książek i czasopism poświęconych tematyce lokalnej, koniecznie Wrocławiowi lub Dolnemu Śląsku.

Książka lub czasopismo, by komisja mogła je dofinansować, musi być przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim, wprowadzać też dyskurs krytyczny, a także uzwględniać różnorodność tematów.

Publikacje dofinansowane we WPW

Liczba urosła już do 80 publikacji książkowych i prasowych. Dzięki wsparciu Wrocławskiego Programu Wydawniczego swoje książki mogli opublikować Bogdan Klimsa („Rock we Wrocławiu”), Jerzy Kichler i Tamara Włodarczyk („Przewodnik po żydowskim Wrocławiu”), ukazały się nowe numery „Rity Baum”, czy „Magazynu Materiałów Literackich Cegła”.

W 2018 roku dofinansowano „Kwestionariusz putinowski i inne medytacje w czasach postprawdy” Radka Wiśniewskiego.   

Gdzie złożyć formularz zgłoszeniowy?

Wypełniony formularz wraz z załącznikami (m.in. dwa wydane wcześniej numery czasopisma lub pełny tekst książki) będą przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A (brama B, wejście od ulicy św. Antoniego), lok. 203, w godzinach 9:00-15:00. Nabór trwa od 4 do 29 listopada.

Szczegółowe informacje o trwającym naborze znajdują się w regulaminie, który – podobnie jak formularze wniosków – dostępny jest na stronie internetowej Strefy Kultury Wrocław.

Wyniki obecnego naboru poznamy na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama