wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Program Wydawniczy 2020. Startuje nabór
Nabór do Wrocławskiego programu Wydawniczego potrwa do końca listopada fot. Marcin Jędrzejczak/Strefa Kultury Wrocław
Nabór do Wrocławskiego programu Wydawniczego potrwa do końca listopada

Jeśli pochodzicie z Wrocławia lub Dolnego Śląska, macie ciekawe pomysły, jesteście w trakcie pisania książki i szukacie wsparcia finansowego, by ją wydać (lub opublikować kolejny numer czasopisma) możecie wziąć udział w kolejnym naborze do Wrocławskiego Programu Wydawniczego. Warunek jest jeden. Lokalna tematyka, wysoki poziom merytoryczny i edytorski oraz, rzecz jasna, wypełniony formularz, który trzeba złożyć od 4 do 29 listopada w Strefie Kultury Wrocław.   

Reklama

Wsparcie dla lokalnych inicjatyw

Wrocławski Program Wydawniczy to inicjatywa Strefy Kultury Wrocław przejęta po ESK 2016. Jej założeniem jest wspieranie przez instytucję wydawania książek i czasopism poświęconych tematyce lokalnej, koniecznie Wrocławiowi lub Dolnemu Śląsku.

Książka lub czasopismo, by komisja mogła je dofinansować, musi być przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim, wprowadzać też dyskurs krytyczny, a także uzwględniać różnorodność tematów.

Publikacje dofinansowane we WPW

Liczba urosła już do 80 publikacji książkowych i prasowych. Dzięki wsparciu Wrocławskiego Programu Wydawniczego swoje książki mogli opublikować Bogdan Klimsa („Rock we Wrocławiu”), Jerzy Kichler i Tamara Włodarczyk („Przewodnik po żydowskim Wrocławiu”), ukazały się nowe numery „Rity Baum”, czy „Magazynu Materiałów Literackich Cegła”.

W 2018 roku dofinansowano „Kwestionariusz putinowski i inne medytacje w czasach postprawdy” Radka Wiśniewskiego.   

Gdzie złożyć formularz zgłoszeniowy?

Wypełniony formularz wraz z załącznikami (m.in. dwa wydane wcześniej numery czasopisma lub pełny tekst książki) będą przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A (brama B, wejście od ulicy św. Antoniego), lok. 203, w godzinach 9:00-15:00. Nabór trwa od 4 do 29 listopada.

Szczegółowe informacje o trwającym naborze znajdują się w regulaminie, który – podobnie jak formularze wniosków – dostępny jest na stronie internetowej Strefy Kultury Wrocław.

Wyniki obecnego naboru poznamy na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl