wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Program Wydawniczy 2019. Nabór do 29 marca
konkurs na książkę lub czasopismo www.wroclaw.pl
konkurs na książkę lub czasopismo

Macie pomysł na książkę albo na nowe numery czasopisma związanego z kulturą poświęcone Wrocławiowi albo Dolnemu Śląsku? Jeśli komisja konkursowa Wrocławskiego Programu Wydawniczego rozpatrzy wasz wniosek pozytywnie możecie dostać na niego dofinansowanie. Nabór trwa do 29 marca, a szczegóły poznacie w Strefie Kultury Wrocław. 

Reklama

Wsparcie dla niekomercyjnych projektów

Wrocławski Program Wydawniczy to inicjatywa Strefy Kultury Wrocław przejęta po ESK 2016. Jej założeniem jest wspieranie przez instytucję wydawania książek i czasopism poświęconych kulturze i, koniecznie, Wrocławiowi lub Dolnemu Śląsku, ale tych, dla których nie ma miejsca na komercyjnym rynku wydawniczym.

Książka lub czasopismo, by komisja mogła je dofinansować, musi być przygotowane na wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim, wprowadzać też dyskurs krytyczny, a także uwzględniać różnorodność tematów.

Publikacje dofinansowane w WPW

Liczba urosła już do 80 publikacji książkowych i prasowych. Dzięki wsparciu Wrocławskiego Programu Wydawniczego swoje książki mogli opublikować Bogdan Klimsa („Rock we Wrocławiu”), Jerzy Kichler i Tamara Włodarczyk („Przewodnik po żydowskim Wrocławiu”), ukazały się nowe numery „Rity Baum”, czy „Magazynu Materiałów Literackich Cegła”.

W 2018 roku dofinansowano „Kwestionariusz putinowski i inne medytacje w czasach postprawdy” Radka Wiśniewskiego. Wieczór autorski 6 marca o godzinie 18:00 w Recepcji, klubokawiarni prowadzonej przez Strefę Kultury Wrocław w podwórku Ruska 46. Rozmowę z Radkiem Wiśniewskim poprowadzi poeta i krytyk literacki Karol Maliszewski.     

Gdzie zostawić wypełnione formularze

Wypełniony formularz wraz z załącznikami (m.in. dwa wydane wcześniej numery czasopisma lub pełny tekst książki) będą przyjmowane w sekretariacie Strefy Kultury Wrocław przy ul. Ruskiej 46A (brama B, lok. 203, 50-079 Wrocław) w godzinach 9:00-15:00. 

Szczegółowe informacje o trwającym naborze znajdują się w regulaminie, który – podobnie jak formularze wniosków – dostępny jest na stronie internetowej Strefy Kultury Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl