wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocławska Nagroda Teatralna 2017 – nominacje. Zwycięzcę poznamy 4 grudnia
tegoroczne nominacje do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej materiały organizatorów cc
tegoroczne nominacje do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej

Jarosław Fret, Teo Dumski, Maciej Tomaszewski i Jakub Krofta z Marią Wojtyszko to tegoroczni nominowani do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej za miniony sezon 2016/2017. Zwycięzca (lub zwycięzcy) już 4 grudnia, podczas gali w Narodowym Forum Muzyki, odbierze czek na 10 tysięcy złotych oraz grafikę. Nagrodę przyznają m.in. wrocławscy krytycy teatralni. 

Reklama

Oto tegoroczne nominacje do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej:

  • Jarosław Fret za oryginalną kompozycję programu Olimpiady Teatralnej oraz koncepcję podyplomowej samoformacji aktorskiej
  • Teo Dumski za propozycję nowatorskiego teatru multimedialnego w spektaklu „Technologia jest istotą”
  • Maciej Tomaszewski za wybitną kreację aktorską w spektaklu „Gwiazda” Helmuta Kajzara we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz fenomenalne ukazanie aktora i aktorstwa jako dzieła sztuki
  • Jakub Krofta i Maria Wojtyszko za niezwykle celne artystyczne ujęcie spraw najtrudniejszych w mądrym i niepozbawionym humoru spektaklu dla dzieci i dorosłych „Piekło-Niebo”  

Dotychczas laureatami Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, przyznawanej od 2005 roku, byli m.in. Konrad Imiela, Jan Klata i Krystian Lupa.

Zwycięzcę Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, jak i zwycięzców Wrocławskiej Nagrody Muzycznej poznamy w poniedziałek 4 grudnia o godzinie 19.00 w Narodowym Forum Muzyki (Sala Czerwona) podczas specjalnej gali. Prezydent Rafał Dutkiewicz wręczy nie tylko Wrocławską Nagrodę Muzyczną, ale także Wrocławską Nagrodę Teatralną. Program muzyczny na ten wieczór przygotowali wiolonczelista Krzysztof Karpeta i akordeonista Rafał Łuc.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl