wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocław wita Olgę Tokarczuk [PODSTAWOWE INFORMACJE]
Spotkanie z Olgą Tokarczuk mat. prasowe
Spotkanie z Olgą Tokarczuk

W niedzielę, 20 października 2019 roku, zapraszamy na spotkanie z wybitną polską pisarką, noblistką – Olgą Tokarczuk. To pierwsze w Polsce publiczne spotkanie autorki z czytelnikami po otrzymaniu Nagrody Nobla. Zapraszamy do Narodowego Forum Muzyki i na plac Wolności. Z pisarką, mieszkanką naszego miasta i Honorową Obywatelką Wrocławia rozmawiać będzie Katarzyna Kantner. Wejściówki do NFM-u rozeszły się w godzinę, ale spotkanie można będzie oglądać na telebimie na placu Wolności.

Reklama

Zapraszamy na spotkanie z najwybitniejszą polską pisarką współczesną, która fascynuje cały świat swoimi literackimi opowieściami, a na co dzień nie waha zajmować zdecydowanego stanowiska w najgorętszych polskich sporach. Z Olgą Tokarczuk rozmawiać będzie Katarzyna Kantner – autorka książki „Jak działać za pomocą słów? Proza Olgi Tokarczuk jako dyskurs krytyczny”.Spotkanie odbędzie się w niedzielę 20 października o godz. 16:30 w Narodowym Forum Muzyki (plac Wolności 1).

Telebim na placu Wolności i transmisja na żywo

Tym, którym nie udało się odebrać wejściówek, udostępniony będzie plac Wolności, gdzie będzie można wspólnie przywitać pisarkę we Wrocławiu, oglądając spotkanie z nią na telebimie przed Narodowym Forum Muzyki.

Zobacz transmisję ze spotkania z Olgą Tokarczuk

w polskiej i angielskiej wersji językowej. Dodatkowo wersja polska wzbogacona będzie o tłumaczenie na język migowy.

WAŻNE informacje dotyczące wydarzenia:

  • Wstęp na spotkanie będzie możliwy po okazaniu bezpłatnej wejściówki, które w Narodowym Forum Muzyki rozeszły się w czwartkowe przedpołudnie w godzinę. 
  • Wejście do Narodowego Forum Muzyki w niedzielę możliwe od godz. 15:30. 
  • Wejście na salę możliwe do godz. 16:30, po tej godzinie zamykamy drzwi.
  • dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi przeznaczone są osobne miejsca, prosimy więc o zgłoszenie takiego zapotrzebowania w kasie przy odbiorze wejściówek.

W trakcie spotkania nie będzie możliwości robienia zdjęć, dziennikarzy w celu uzyskania materiałów fotograficznych prosimy o kontakt z biurem prasowym miasta lub biurem prasowym NFM.

Olga Tokarczuk nie będzie podpisywać książek, ani rozdawać autografów.Organizatorami spotkania są Bruno Schulz. Festiwal, Miasto Wrocław i Narodowe Forum Muzyki.

Tłum chętnych na spotkanie w Narodowym Forum Muzyki

W czwartkowe przedpołudnie zainteresowani wzięciem udziału w spotkaniu z Olgą Tokarczuk zaczęli ustawiać się w kolejce po wejściówki już na ponad godzinę przed rozpoczęciem wydawania biletów. Kasy otwarto punktualnie o godzinie 11.00, a rekordziści – zanim otrzymali wejściówkę – czekali blisko dwie godziny.

– Nie spodziewałam się tak długiej kolejki, ale chcę lepiej poznać Olgę Tokarczuk i jej twórczość, więc poczekam tyle, ile będzie trzeba – mówiła Małgorzata Puła.

W sumie ostatnie bilety rozdano już po godzinie, w samo południe.

– Spodziewaliśmy się, że zainteresowanie będzie bardzo duże, ale nie sądziliśmy że wejściówki rozejdą się tak szybko – dodała Yoanna Karpienko z ekipy Bruno Schulz. Festiwal.

Zainteresowani nie mieli wątpliwości, dlaczego warto pojawić się na niedzielnym spotkaniu z wybitną pisarką.

– Jestem w trakcie czytania „Biegunów” Olgi Tokarczuk, czyli pierwszej książki tej autorki, którą mam okazję poznać. Pomyślałam, że to dobry moment, aby posłuchać, co pani Olga – świeżo po zdobyciu nagrody Nobla – ma do powiedzenia. Na pewno będzie to bardzo ciekawe spotkanie, na które warto pójść – podkreśliła Agnieszka Matejko.

– Warto posłuchać, co autorka ma do powiedzenia, zwłaszcza po zdobyciu Nagrody Nobla. Moja ulubiona książka Olgi Tokarczuk to „Prawiek i inne czasy”, a obecnie czytam „Księgi Jakubowe” – tłumaczyła Dorota Dobkowska.

Szczęśliwcy, którzy otrzymali wejściówki, nie kryli swojego zadowolenia.

– Udało się zdobyć bilety, więc kamień spadł nam z serca. Jesteśmy świadkami historii, więc nie wyobrażamy sobie, żeby opuścić możliwość spotkania z noblistką – podkreślili Kamil Gaweł i Krzysztof Strużyński, którzy w kolejce po wejściówki stali blisko godzinę.

– Przez ostatnie 10 lat byłem co najmniej na dwóch spotkaniach z Olgą Tokarczuk i były to bardzo inspirujące doświadczenia, które zapamiętałem na długo. Dlatego niezależnie od tego, że pani Olga zdobyła w pełni zasłużonego Nobla, gdyby było inaczej i tak wybrałbym się na kolejne spotkanie z tą autorką. Moje ulubione książki to „Prowadź swój pług przez kości umarłych” oraz zbiór esejów „Moment niedźwiedzia” – dodał Jakub Łakomy.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl