wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wrocław z tytułem Miasta Literatury UNESCO
logo Unesco - Creative Cities Network Cities of design Network cc
logo Unesco - Creative Cities Network

Zespół Wrocławskiego Domu Literatury odpowiada za napisanie zwycięskiej aplikacji do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO, choć pomysł zasugerował prezydent Jacek Sutryk. Zachwycona werdyktem jest także noblistka Olga Tokarczuk, członkini rady programowej Wrocławskiego Domu Literatury. „Być może dziwnie to zabrzmi w moich ustach, ale to naprawdę najbardziej niesamowite literackie tygodnie w historii Wrocławia. Bardzo się cieszę z tytułu Miasta Literatury UNESCO dla Wrocławia!” – napisała.  

Reklama

Książka filarem Wrocławia

Radości nie krył też prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który napisał na profilu na Facebooku: „Naszym filarem od lat jest książka. Wielka duma!!!” odnosząc się do słów Audrey Azoulay, dyrektor generalnej UNESCO, która uzasadniając swój tegoroczny wybór 66 Miast Kreatywnych UNESCO podkreślała: „Na całym świecie te właśnie miasta, każde na swój sposób, czynią kulturę filarem, a nie dodatkiem swoich strategii” podkreślając znaczenie dla młodych pokoleń.

Kochani! Szczęścia chodzą parami

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl