wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wodecki Twist w Hali Stulecia. Piosenki Mistrza zaśpiewają Kayah, Kuba Badach, Alicja Majewska
Na zdjęciu Zbigniew Wodecki, kompozytor, piosenkarz, multiinstrumentalista fot. Jarosław Kruk, za Wikipedią
Na zdjęciu Zbigniew Wodecki, kompozytor, piosenkarz, multiinstrumentalista

Zbigniewa Wodeckiego pamiętamy wszyscy, a jego piosenki Polacy mają w DNA. Zmarły pięć lat temu kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista i aranżer inspirował nie tylko swoje pokolenie, ale także młodych twórców. Podczas serii koncertów pod szyldem „Wodecki Twist” w 10 polskich miastach, w tym w Hali Stulecia we Wrocławiu piosenki Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewają m.in. Kayah, Kuba Badach, Alicja Majewska, Miuosh, Paulina Przybysz. Start o 19.00.

Reklama

Wodecki Twist – hołd dla Mistrza Zbigniewa Wodeckiego

Zaczęło się od Festiwalu Wodecki Twist, który w Krakowie już od kilku lat organizuje Fundacja imienia zmarłego w 2017 roku kompozytora, piosenkarza, multiinstrumentalisty. W tym roku festiwal odbył się w czerwcu, a gwiazdami koncertu galowego byli m.in. Alicja Majewska, Krzysztof Zalewski, Maciej Maleńczuk, Joanna Kulig, Natalia Szroeder, Maciej Musiałowski. Na rynku wystąpiły z kolei dziecięce chóry, a na Plantach tańczono w swingowych rytmach. 

Pomysł, aby Wodecki Twist Festiwal przedłużyć zamienił się w cykl jesiennych koncertów, które zaplanowano w 10 miastach – od Warszawy i Krakowa poprzez Wrocław po Lublin. We Wrocławiu wybrani artyści wystąpią w czwartek 24 listopada o 19.00 w Hali Stulecia.  

Wodecki Twist w Hali Stulecia – kto wystąpi, po ile bilety

Podczas koncertu w Hali Stulecia usłyszymy absolutne hity skomponowane przez Zbigniewa Wodeckiego – „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Zacznij od Bacha”, „Pszczółka Maja”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Oczarowanie”. 

W trasie koncertowej Wodecki Twist bierze udział kilkunastu artystów. We Wrocławiu zobaczymy na scenie w Hali Stulecia Alicję Majewską, Kayah, Kubę Badacha, Miuosha, Paulinę Przybysz, Baasha. Wystąpią z towarzyszeniem orkiestry pod batutą aranżera utworów Tomasza Szymusia. 

Bilety kosztują 139 i 169 zł, można je kupić przez platformy eventim, empikbilety, kupbilecik, koncertomania. Start koncertu o 19.00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl