wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

7 września startuje Vertigo Summer Blues Festival 2020

Vertigo Summer Blues Festival 2020 to nowy festiwal muzyczny w miejskiej przestrzeni. Rozpocznie się już 7 września i będzie poświęcony muzyce bluesowej.

Reklama

Vertigo Summer Blues Festival to siedem dni podróży po ulicach Wrocławia z muzyką bluesową i dziewięć koncertów, nie tylko dla fanów bluesa. Po dużym sukcesie Vertigo Summer Jazz Festivalu, który w tym roku odbył się po raz trzeci, Vertigo wraz z Wydziałem Kultury Miasta Wrocławia, zapraszają melomanów na zupełnie nowe wydarzenie. Do współpracy zaproszeni zostali znani wrocławscy muzycy. 

 
Vertigo Summer Blues Festival we Wrocławiu

Vertigo Summer Blues Festival we Wrocławiu

Koncert / Blues
Termin od 7 września 2020 do 13 września 2020

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

– Vertigo Summer Blues Festival to pomysł na rozwinięcie formy Vertigo Summer … Festival. Już od jakiegoś czasu mieliśmy w planach rozwinięcie naszej formy o kolejny gatunek muzyczny po jazzie. Nie ukrywam, że marzyliśmy o muzyce bluesowej. Chcieliśmy trafić w lukę muzyczną, która widoczna jest na wrocławskim „rynku muzycznym”. Mamy trzy festiwale jazzowe Jazz Nad Odrą, Jazztopad i Vertigo Summer Jazz Festival. A muzyka bluesowa po prostu czekała na swoją kolej. Udało się! W tym roku proponujemy festiwalowy tydzień, może za rok uda się nawiązać do VSJF i wydłużyć spotkania z bluesem, może nawet do miesiąca? Liczymy, że nasza nowa forma przyjmie się w mieście i fani bluesa również będą mieli swoje święto z muzyką – o motywacji stworzenia festiwalu bluesowego opowiada Piotr Karwat dyrektor artystyczny Vertigo. 

Harmonogram Vertigo Summer Blues Festival 2020

Ten festiwal to nie tylko muzyczna gratka dla fanów bluesa, ale także szansa na poznanie wielu wyjątkowych miejsc we Wrocławiu. Już 7 września będzie można usłyszeć HooDoo Band na plaży miejskiej Za Zoo Beach Bar. Miejsce doskonale znane wszystkim fanom letnich koncertów plenerowych organizowanych przez Vertigo Jazz Club & Restaurant.

Wtorek, 8 września to dwa koncerty. Jeden to podróż statkiem Wratislavia razem z dźwiękami niemalże prosto z Chicago i legendarną już wrocławską grupą Outsider. Drugi to koncert w nowej przestrzeni Dworca Świebodzkiego, gdzie zagrają, jedni z najlepszych obecnie muzyków bluesowych w Polsce - J.J.Band. Środa, 9 września to muzyczna podróż do Nowego Orleanu razem z Zarecki/Gawroński New Orleans Ensamble. Koncert odbędzie się na jednym z najpiękniejszych dachów we Wrocławiu, na tarasie Hotelu Monopol.

Czwartek, 10 września, razem z Hotelem The Bridge MGallery w pięknej sali koncertowej, będzie można wspominać bluesmana Tadeusza Nalepę i zespół Breakout. Spotkanie poprowadzi Kazimierz Pabiasz z zespołem, wieczór nosi tytuł Breakout Night – Kazik Pabiasz z Zespołem. Piątek 11 września to obowiązkowa wizyta w Vertigo Jazz Club & Restaurant, gdzie spotkamy się z zespołem, który już od jakiegoś czasu nie występował we Wrocławiu – The Crackers. Skład poprowadzi założyciel Zbyszek „Zbylu” Nowak.

Sobota 12 września to wyjątkowy koncert dwóch czołowych polskich bluesmanów: Sebastiana Riedela i Bartka Miarka. Całość odbędzie się w nowym miejscu na plenerowej mapie Wrocławia - Babim Lecie Partynice, które znajduje się na Torze Wyścigów Konnych Partynice. Niedziela 13 września to znowu dwa koncerty. Pierwszy o godzinie 14.00 odbędzie się na Wyspie Daliowej, gdzie w międzynarodowym składzie zaprezentują się VW PROJECT. Wokalistka Valentina Vatutina, jest doskonale znana wszystkim słuchaczom bluesa z czwartkowych bluesowych wieczorów w Vertigo.

Festiwal zakończy się o godzinie 19.00 w Marinie Kleczków. To tutaj festiwal zamykać będą muzycy z Boogie Boys. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama