wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Trzecioligowy życia król” w Imparcie. Spektakl 31 lipca

„Trzecioligowy życia król” w Imparcie. Spektakl 31 lipca

Redakcja www.wroclaw.pl,

Trzecioligowy życia król w Imparcie już 31 lipca fot. Andrzej Czapliński
Trzecioligowy życia król w Imparcie już 31 lipca

Czy nowy spektakl na scenie Impartu ma szansę konkurować z legendarnym, kultowym „Leningradem”, który był prezentowany przez dekadę (także w plenerze)? O tym przekonamy się w sobotę 31 lipca podczas premiery „Trzecioligowego życia króla”, który jest dziełem twórców „Leningradu”, a główną rolę gra dobrze znany fanom Tomasz Mars. Będzie o dojrzałym facecie na życiowym zakręcie.

Reklama

Spektakl i koncert rockowy w jednym

Nowe przedstawienie „Trzecioligowy życia król” narodziło się w pandemii, pierwsze próby odbywały się online, dopiero potem reżyser Łukasz Czuj, niegdyś odpowiedzialny za „Leningrad”, spotykał się z artystami już pod jednym dachem.

„Spektakl czy koncert rockowy?” – nie mogli rozstrzygnąć recenzenci tuż po pierwszej prezentacji projektu w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, w zeszłym roku. Nieprzypadkowo, bo dla potrzeb spektaklu powstało 21 znakomitych piosenek, które układają się w fabularną całość (teksty napisał Michał Chludziński, kierownictwo muzyczne objął Remigiusz Hadka, artystom towarzyszyć będzie zespół). 

Wodzirej i Dżina Kokaina

Dwoje bohaterów – grają ich Tomasz Mars i Mirosława Żak – wprowadzają widza w świat ludzi, w którym trzeba zagryzać zęby i schować dumę do kieszeni, kiedy świetność zawodową ma się dawno za sobą, a chałtura pozostaje jedynym sposobem, aby utrzymać się na powierzchni.

Główny i tytułowy bohater, niegdyś wodzirej i znawca rockowego światka, dziś jest zmuszony prowadzić wyłącznie trzecioligowe imprezy dla rozmaitych firm. Postanawia zrobić ostatnią trasę, być może pożegnalną, kiedy poznaje Dżinę Kokainę, która oferuje lewitowanie w innej czasoprzestrzeni i wizje. 

„Muzyczny świat, który balansuje na krawędzi pomiędzy chałturą a ambitną sztuką. Ciepła wódka, hotelowe pokoje, garderoby i bus bez klimy” – zapowiadają organizatorzy. 

Trzecioligowy życia król – spektakl

Trzecioligowy życia król – spektakl

Spektakl / Teatr muzyczny
Termin 31 lipca 2021 21:30

Miejsce Impart

Zobacz

Czego będzie można posłuchać?

Energetycznych piosenek, będzie rock and roll, disco, punk, trochę brzmień psychodelicznych, nawet covery piosenek polskich zespołów. Wszystko ze świetnymi tekstami i w rewelacyjnej interpretacji Tomasza Marsa i Mirosławy Żak.

Przedstawienie jest wrocławską premierą, a spektakl trwa 90 minut, start 31 lipca o 21.30 w Imparcie. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl