wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Fotograficzny TIFF Festival od 2 września

Na razie wiadomo, że główna edycja festiwalu poświęconego sztuce fotografii odbędzie się od 2 do 6 września, a tegorocznym mottem jest hasło „Procesy”. Organizatorzy nie ujawnili jeszcze pełnego programu, ale wiadomo, że wystawę konkursu TIFF Open zaplanowano w przestrzeniach podwórka Ruska 46a (pod numerem 9 miesći się zresztą Fundacja TIFF Collective), bo też i w tym wyjątkowym miejscu dla wrocławskiej kultury bedzziemy uczestniczyć w innych wydarzeniach TIFF Festival.   

Reklama

Konkurs TIFF Open – laureaci

Najważniejszą bodaj częścią organizowanego po raz dziewiąty festiwalu jest wspomniany konkurs TIFF Open, który w tym roku zgromadził prawdziwą rzeszę chętnych, bo udział wzięło ponad 360 osób, ale i kolektywów z Polski i zagranicy, którzy przez miesiąc (od marca do kwietnia) nadesłało blisko 500 projektów! Jury w składzie Maciej Bujko, Paulina Galanciak, Casper Grey, Agata Połeć, Kama Wróbel wyłoniło czworo zwycięzców.

Laureaci – Marta Bogdańska, Justyna Górniak, Barbara Gryka, Daniel Weiss – aby przygotować swoje projekty do prezentacji przed publicznością festiwalową skorzystają z pomocy przydzielonych im kuratorów. Poza czworgiem laureatów jurorzy zdecydowali się wyróżnić jeszcze 15 innych projektów, a zobaczymy je jako slideshow we wrześniu. Będą to prace Noemi Comi, Ewy Doroszenko, Maksima Finogeeva, Iliasa Georgiadisa, Xue Jiang, Kateriny Kouzmitchevej, Marcina Kruka, Jagody Malanin, Małgorzaty Nowak, Lee Marie Sadek, Luci Santese/Marca P. Valli, Pawła Starca, Joanny Szproch, Louisa Volkmanna, Alicji Wróblewskiej.

Warsztaty i wykład w TIFF Center

Do września jeszcze daleko, ale już w czerwcu, pod patronatem TIFF Center można skorzystać z wydarzeń w TIFF Center oraz online, które przydadzą się zwłaszcza tym, którzy poważnie myślą o karierze fotografa, albo dla planujących karierę kuratora. 

W sobotę 6 czerwca najpierw Katarzyna Sagatowska pomoże w planowaniu kariery z fotografią. Absolwentka m.in. słynnego Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opavie, która robi tam obecnie doktorat jest nie tylko założycielką galerii i wydawnictwa Jednostka, ale też wyspecjalizowała się w temacie rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce.

Drugi z gości TIFF Center Adam Mazur wygłosi wykład o sztuce współczesnej jako fotografii. Mazur jest historykiem sztuki i amerykanistą, kuratorem, autorem „Okaleczonego świata. Historii fotografii Europy Środkowej 1838-2018”.

TIFF 365 – warsztaty z planowania kariery fotograficznej i wykład

TIFF 365 – warsztaty z planowania kariery fotograficznej i wykład

Szkolenia / Spotkania z autorami / Warsztaty / Tylko dla dorosłych
Termin od 6 czerwca 2020 do 6 czerwca 2020

Miejsce TIFF Center

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama