wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Teatr na faktach w czasie pandemii. Kolejny odcinek programu

Teatr na faktach w czasie pandemii. Kolejny odcinek programu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Teatr na faktach grafiki organizatorów
Teatr na faktach

Instytut Grotowskiego jest nieczynny, ale uczestnicy projektu „Teatr na faktach” intensywnie działają, śledząc pandemię koronawirusa. I zachęcaj ą wrocławian, by zgłaszali się i rozmawiali z nimi o tym wyjątkowym okresie. Na podstawie naszych relacji reżyserzy, aktorzy i producenci stworzą wyjątkowy spektakl dokumentalny. A 9 czerwca na profilu FB kolejny odcinek „Dziennika z czasów zarazy”.

Reklama

Na tym nie koniec. Na początku kwietnia, na FB „Teatru na faktach” ruszył cykliczny program, w którym twórcy pokażą postępy prac nad przygotowaniem premier „Teatru na faktach”.

Opowiedz o kwarantannie

Teatr dokumentalny nie zamyka podwojów na czas ważnych wydarzeń. Przeciwnie, jego realizatorzy otwierają oczy, uszy i przygotowują się do rejestrowania refleksji każdego ze świadków codzienności, którzy pragną podzielić się swoimi spostrzeżeniami o tym, jak żyje się ludziom w czasach pandemii i kwarantanny. 

Każdy z nas może wziąć udział w „Opowieściach z kwarantanny”, wyjątkowej inicjatywie w ramach projektu „Teatr na faktach”. Projekt jest od października 2018 roku realizowany w Instytucie Grotowskiego przez Krzysztofa Kopkę i Jakuba Tabisza.

Dotychczas prowadzone badania wykorzystano, tworząc 15 spektakli poruszających tematy ważne, trudne, czasem po prostu luźne. W lutym 2019 roku odbył się pierwszy przegląd spektakli dokumentalnych, a w czerwcu „Noc na faktach”, czyli maraton teatralnego dokumentu, który ma we Wrocławiu swoich wiernych fanów.    

Osoby zainteresowane opowiedzeniem swojej historii mogą pisać na adres [email protected] (e-maila trzeba zatytułować „Opowieści z kwarantanny”). Potem odezwą się do nas reżyserzy, aktorzy lub badacze „Teatru na faktach”, którzy ustalą termin przeprowadzenia rozmowy online.

„Nie będą to typowe dziennikarskie wywiady, ale rozmowy o nas, o obecnej sytuacji, o strachu, o nadziei, o wszystkim, co rozmawiającym przyjdzie do głowy. W tym projekcie nie ma złych tematów, nie ma złych pytań i nie ma złych odpowiedzi” – zapewniają organizatorzy.

Na podstawie materiałów z rozmów zostanie skonstruowany scenariusz spektaklu, ale zanim będziemy mogli obejrzeć premierę w Instytucie Grotowskiego, na FB „Teatru na faktach” zobaczymy, jakie postępy zrobili twórcy, pracując nad spektaklem.

Magazyn kulturalny „Teatru na faktach”

Dla fanów działań „Teatru na faktach” jego zespół ma wyjątkową propozycję – cykliczny „Dziennik z czasów zarazy” na profilu FB dedykowanym projektowi.

Cztery pierwsze odcinki pokazano w kwietniu:

Piąty „A Ty gdzie wyszedłeś z domu?” zostanie wyemitowany 9 czerwca o 19.00 i potem będzie go można oglądać na FB projektu.

Twórcy z własnych domów poprowadzą 35-minutową audycję, w której nie zabraknie prasówki, rozmów z reżyserami, aktorami, czytania.

W programie piątego odcinka o tym, jak zareagowaliśmy na złagodzenie wielu restrykcji i zapragnęliśmy się wyrwać z miasta. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl