wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą
Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą

Narodziła się nowa świecka tradycja. Tuż przed próbą pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa (1 maja) coś dla najmłodszych. Dzień wcześniej (30 kwietnia) organizowany po raz pierwszy – Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. Na Rynku zagrają dla milusińskich m.in. Arka Noego, a na tym nie koniec atrakcji. 

Reklama

Dzieciaki zagrają „Hey Joe”

– Co roku staramy się wprowadzić dodatkowy wątek do Gitarowego Rekordu Guinnessa, który urozmaici nasz festiwal i jednocześnie przyciągnie do Wrocławia nowych fanów gitarowego grania. W roku 2014 były to „Gitarowe Rodziny”, w 2015 „Dziewczyna z Gitarą”, a w tym roku przyszedł czas na grające dzieciaki – mówi Leszek Cichoński, dyrektor artystyczny Thanks Jimi Festival, imprezy, podczas której tysiące sześciostrunowców spróbują bić rekord 1 maja.

Grające dzieciaki to Gitarowa Orkiestra Krasnoludków. Dokładnie 30 kwietnia o 15.00 najmłodsi gitarzyści mogą poćwiczyć „Hey Joe” na Rynku. – Będzie to jednocześnie próba generalna przed biciem Rekordu Guinnessa. Osiągnięty we Wrocławiu pułap 7356 gitar jest trudny do przekroczenia bez wsparcia sił "nadprzyrodzonych" - zatem cała nadzieja w krasnalach i dzieciach – zachęca Leszek Cichoński. Na tym nie koniec. Organizatorzy zachęcają, by przyszli przebrani za krasnale, albo przynajmniej bardzo kolorowo.

Gwiazdy zagrają dla najmłodszych

Na Rynku pojawią zarówno słynna Arka Noego, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele – czterech fanów małej hawajskiej gitary oraz gitarzysta basowy Wojtek Pilichowski wraz z 14-letnim Kamilem Pyrkiem (znanym z programu „Super Dzieciak”).

Krasnoludki mogą bić rekord Guinnessa

Tegoroczną nowością jest też fakt, że krasnoludki z gitarami mogą dołączyć 1 maja do tych, którzy spróbują poprawić rekord Guinnessa sprzed dwóch lat. Specjalnie dla nich przygotowana zostanie Strefa Krasnoludka z Gitarą.

Ubieranie krasnoludków 14-15 kwietnia

W weekend 14-15 kwietnia można przyłapać wrocławskie krasnoludki z przyczepionymi do nich papierowymi miniaturowymi gitarami. Wystarczy zrobić im zdjęcie, umieścić na swoim Instagramie z oznaczeniem #gitarowyrekordguinnessa lub wysłać na adres: [email protected] w celu publikacji na facebookowym profilu Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Wrocławskie krasnoludki  wyciągną gitary!  Zrób im zdjęcie

Wrocławskie krasnoludki wyciągną gitary! Zrób im zdjęcie

W plenerze / Dla dzieci / Happeningi / Dla wszystkich
Termin od 14 kwietnia 2018 do 15 kwietnia 2018

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Dla autorów najciekawszych fotek będą nagrody – bilety na koncert gwiazd 1 maja w Hali Stulecia (zagrają Kreator, The Dead Daises, Sinfonity, Lao Che, Perfect oraz Hunter).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl