wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Stypendia artystyczne prezydenta Wrocławia przyznane w Ratuszu

Stypendia artystyczne prezydenta Wrocławia przyznane w Ratuszu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Najmłodsza stypendystka prezydenta Wrocławia, 8-letnia Marianna Hetmańczyk wroclaw.pl
Najmłodsza stypendystka prezydenta Wrocławia, 8-letnia Marianna Hetmańczyk

W sali głównej Ratusza prezydent Wrocławia już po raz 23. wręczył stypendia artystyczne, tym razem aż 124 dyplomy dla uczniów i studentów. – To, z całą pewnością, najlepiej wydane pieniądze tego miasta, bo pożytkujemy je na tych, którzy są przyszłością Wrocławia – mówił Jacek Sutryk chwaląc stypendystów za ciężką pracę i ogromny talent. W roku akademickim 2019/2020 w gronie beneficjentów znalazło się 86 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz 38 studentów.

Reklama

– Jesteśmy z was szalenie dumni i mam nadzieję, że będziecie dalej mogli rozwijać artystyczne pasje i w ten sposób upiększać nasze wspólne miasto – podkreślał prezydent Jacek Sutryk, który w asyście dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Jerzego Pietraszka i przewodniczącego Komisji Kultury i Współpracy z Zagranicą Dominika Kłosowskiego, wręczył 124 dyplomy stypendystom.

W tym roku dziewczyny wzięły wszystko! Na 124 stypendia blisko 100 przyznano uczennicom i studentkom, z których najmłodsza Marianna Hetmańczyk ma 8 lat i gra na fortepianie.

W gronie wyróżnionych stypendium w roku akademickim 2019/2020 są także bohaterki naszego tekstu sprzed czterech lat – flecistka Ewa Kasprzak i gitarzystka Nel Maślanka (pisaliśmy o nich w Jacy są stypendyści prezydenta Wrocławia), które regularnie są nagradzane za wysokie wyniki w nauce.

Występy stypendystów po wręczeniu dyplomów

Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów wystąpili śpiewaczka Sylwia Gorajek oraz gitarzysta Tomasz Radziszewski z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (z arią włoską Mauro Giulianiego „Fra tutte le pene”), saksofonistka Róża Nowak z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego (z kompozycją Alfreda Zambarano „Neapolitan tarantella” przy akompaniamencie dr Teresy Worońko), flecistka Joanna Łobodzińska uczennica tej samej szkoły (z utworem Benjamina Godarda „Légende Pastorale”), a na zakończenie duet baletowy ze szkoły Baletowej Giwiego i Ałły Abesadze – Zofia Wąsowicz i Martyna Małyga (wykonały „Karnawał w Wenecji” Straussa w choreografii Ałły Abesadze).

Uczniowie i studenci otrzymali wsparcie prezydenta Wrocławia:

 • 22 stypendia dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów w wysokości 300 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy (od września 2019 do czerwca 2020)
 • 21 stypendiów dla studentów krajowych uczelni artystycznych w wysokości 400 zł miesięcznie na okres 9 miesięcy (od października 2019 do czerwca 2020)
 • 4 stypendia na studia za granicą w wysokości 600 zł miesięcznie (od października 2019 do czerwca 2020)
 • 1 stypendium na studia za granicą na okres 5 miesięcy w kwocie 600 zł miesięcznie (wypłata jednorazowa 3000 zł)
 • 3 Stypendia uczniowskie przyznane na okres 2 miesięcy w kwocie 300 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 600 zł)
 • 34 Stypendia uczniowskie przyznane na okres 3 miesięcy w kwocie 300 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 900 zł)
 • 20 Stypendiów uczniowskie przyznane na okres 4 miesięcy w kwocie 300 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 1200 zł)
 • 11 Stypendiów  studenckich przyznanych na okres 3 miesięcy w kwocie 400 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 1200 zł)
 • 5 stypendiów uczniowskich przyznanych na okres 5 miesięcy w kwocie 300 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 1500 zł)
 • 1 Stypendium studenckie przyznane na okres 4 miesięcy w kwocie 400 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 1600 zł)
 • 2 Stypendia krajowe uczniowskie przyznane na okres 6 miesięcy w kwocie 300 zł miesięcznie – (wypłata jednorazowa 1800 zł)

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl