wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Spektakl w reżyserii wybitnego Petera Brooka w CSP Piekarnia
Scena ze spektaklu "The Prisoner" www.wroclaw.pl
Scena ze spektaklu "The Prisoner"

To jedno z większych wydarzeń tego sezonu teatralnego we Wrocławiu, bo zespół paryskiego teatru Bouffes du Nord zaprezentuje spektakl ”The Prisoner” w reżyserii jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów – Petera Brooka i Marie-Hélène Estienne .

Reklama

Przedstawienie można obejrzeć od 25 do 27 kwietnia w nowej przestrzeni – Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia przy księcia Witolda 62-67. Zostały jeszcze bilety.

Jednym z ostatnich pamiętanych we Wrocławiu występów zespołu Teatru Bouffes du Nord reżyserowanego przez Petera Brook były „Fragmenty” na podstawie tekstów Samuela Becketta sprzed dziesięciu lat (pokazywane w Teatrze Współczesnym podczas festiwalu „Świat miejscem prawdy”).

„The Prisoner” – spektakl Teatr Bouffes du Nord w Piekarni

„The Prisoner” – spektakl Teatr Bouffes du Nord w Piekarni

Dramat / Spektakl
Termin od 25 kwietnia 2019 19:00 do 27 kwietnia 2019 23:59

Miejsce Piekarnia

Zobacz

Paryski „Więzień”. Opowieść o mężczyźnie, który sam siedzi przed więzieniem

Teraz paryski teatr powraca ze swoją najnowszą produkcją – „The Prisoner” o mężczyźnie, który sam siedzi przed więzieniem. Nie znamy jego historii, ani celu, w jakim przybył w to konkretne miejsce. Z wypowiedzi Petera Brooka można wnioskować, że inspiracją dla powstania „Więźnia” było spotkanie w Afganistanie, jakie reżyser odbył z człowiekiem, któremu za zbrodnię jego religijny mistrz wyznaczył dość nietypową karę. 

Spektakl Petera Brooka i Marie-Hélène Estienne, którego premiera odbyła się w marcu ubiegłego roku, zebrał świetne recenzje. „Na godzinę i piętnaście minut Ziemia przestaje wirować w szaleńczym tempie, żeby Pan Brook mógł wyszeptać do naszego ucha jedną ze swoich pięknych uniwersalnych opowieści” – czytamy w „Les Echos”, a w „Libération” napisano, że spektakl jest klarowną i enigmatyczną baśnią, która wymyka się nam przy każdej próbie podsumowania.

Wybitny Peter Brook; reżyseruje, jest scenografem i muzykiem

Reżyser Peter Brook pracuje od siedemdziesięciu lat – reżyseruje spektakle teatralne i operowe, filmy (wersja epickiego poematu hinduskiego „Mahabharata”), ale również przygotowuje scenografię i muzykę teatralną. Wśród jego publikacji są m.in. „Pusta przestrzeń”, czy słynna „Wywołując (i zapominając) Szekspira”. W latach 70. XX wieku stworzył (wspólnie z Micheline Rozan) Międzynarodowy Ośrodek Poszukiwań Teatralnych w Paryżu w budynku niszczejącego wówczas Teatru Bouffes du Nord, gdzie w XIX wieku grywano rewie. Dziś to niezwykła scena, na której powstają znakomite produkcje oglądane przez widzów z całego świata. 

„The Prisoner” zostanie zagrany trzykrotnie (25-27 kwietnia) w nowym Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, mieszczącym się w dawnej piekarni garnizonowej, którego działalność zostanie wkrótce zainaugurowana na ks. Witolda 62-67. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl