wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nowy spektakl Przemysława Wojcieszka na Letniej Scenie Impartu

Nowy spektakl Przemysława Wojcieszka na Letniej Scenie Impartu

Redakcja www.wroclaw.pl,

Próby do spektaklu Przemysława Wojcieszka w Imparcie facebook.com/polnischestheaterberlin
Próby do spektaklu Przemysława Wojcieszka w Imparcie

W Imparcie trwają ostatnie próby przed premierą (30.07, 1.08) polskiej wersji spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorek” w reżyserii Przemysława Wojcieszka. Po raz pierwszy wrocławski twórca pokazał go w Berlinie 10 lipca. Teraz przedstawienie obejrzą wrocławianie. Jest dostępne dla wszystkich na placu Społecznym.

Reklama

Nowy spektakl Przemysława Wojcieszka w Imparcie

– Inaugurujemy teatr po koronie, więc koniecznie przyjdźcie. To szansa, aby zobaczyć spektakl na żywo w wakacje, kiedy zbyt wiele się nie dzieje teatralnie we Wrocławiu – zachęca Przemysław Wojcieszek w filmiku zamieszczonym na profilu Polnisches Theater Berlin, który jest przedsięwzięciem w trzech miastach – Berlinie, Wrocławiu i Pradze. 

Letnia Scena Impartu: Przemysław Wojcieszek

Letnia Scena Impartu: Przemysław Wojcieszek

Spektakl
Termin od 30 lipca 2020 do 1 sierpnia 2020

Miejsce Impart

Zobacz

Wrocławski reżyser zaczynał od kręcenia filmów (pamiętamy dobrze jego „Głośniej od bomb” czy „W dół kolorowym wzgórzem”). Kiedy jednak w 2004 roku zrealizował w nieczynnym pawilonie handlowym na legnickim osiedlu Piekary spektakl „Made in Poland” (z charyzmatycznym Erykiem Lubosem w roli głównej) na jego punkcie oszalała publiczność i krytycy. Do Legnicy i Teatru Modrzejewskiej Wojcieszek potem wrócił, rozsmakował się w pracy w teatrze. 

„Scenariusz dla trzech aktorek” napisał i wyreżyserował niedawno z zespołem Polnisches Theater Berlin na scenie berlińskiej KuturMarktHalle. – W Berlinie zrobiliśmy świetny spektakl i jestem przekonany, że ten wrocławski będzie jeszcze lepszy – nie ma wątpliwości Przemysław Wojcieszek.

Wrocławski obejrzymy na przełomie lipca (30.07) i sierpnia (1.08), ale w polskiej wersji językowej, o 20.00 na placu Społecznym, czyli na Letniej Sceny Impartu. Zagrają Magdalena Kaczmarek, Magdalena Gładysiewicz i Celina Muza.

– Przygotowaliśmy spektakl, na którym będziecie się śmiać, wzruszać i mierzyć z ważnymi dla nas pytaniami. Tekst jest świeży, aktorki głodne sceny, a sama scena stoi gdzieś między teatrem, a niespokojną ulicą - tłumaczy Przemysław Wojcieszek.

W „Scenariuszu dla trzech aktorek” śledzimy losy trzech tytułowych aktorek, które po pandemii pragną wspólnie zrealizować projekt teatralny. Płace są jednak niskie, warunki pracy mało idealne, a lęk przed nawrotem pandemii też działa.

Spektakl Przemysława Wojcieszka obejrzymy na Letniej Scenie Impartu. To miejsce Strefy Kultury Wrocław i Papagajo na wakacyjne darmowe wydarzenia kulturalne na placu Społecznym przed Impartem. Obok sceny znajdziemy też strefę gastro – bar i ofertę gastronomiczną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl