wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Na co wybrać się do wrocławskich kin i co obejrzeć na Netflixie lub HBO? Zobacz repertuar od 17 lutego
Na zdjęciu bohaterowie filmu „Blisko” zbierają kwiaty na łące fot. mat. pras.
Na zdjęciu bohaterowie filmu „Blisko” zbierają kwiaty na łące

Im bliżej Oscarów, tym więcej premier filmów nominowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii. Zobaczcie, na co wybrać się w najbliższy weekend do kina i obejrzeć na Netflixie lub HBO Max. Wśród nowości m.in. produkcje nominowane do Oscara - „Wieloryb” i „Blisko”, na Netflixie m.in. pierwszy sezon serialu „Triada”, na HBO Max film „Duch śniegów”! Zobaczcie wszystkie premiery filmowe od 17 lutego 2023 r. we Wrocławiu i na Netflix oraz HBO Max.

Reklama

Premiery filmowe od 17 lutego 2023. Co nowego w kinach?

Wieloryb, reż. Darren Aronofsky

Charlie już od lat żyje na marginesie świata uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone.

Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

Ant-Man i Osa: Kwantomania, reż. Peyton Reed

Superbohaterowie Scott Lang i Hope Van Dyne powracają jako Ant-Man i Osa w nowym, pełnym przygód filmie. Wraz z rodzicami Hope, Hankiem Pymem i Janet Van Dyne, oraz córką Scotta - Cassie Lang, będą eksplorować Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe.

Blisko, reż. Lukas Dhont

Najpiękniejszy film ubiegłorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix „Blisko" Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej „Girl" – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda.

Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. "Blisko" staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Królowa wojownik, reż. Gina Prince-Bythewood 

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami epicka opowieść o walce i wyzwoleniu, prowadzonej przez Amazonki z Dahomeju. Królestwo Dahomej (dzisiejsze tereny Beninu) porównywano do starożytnej Sparty, a tamtejsze wojowniczki uważano za afrykańskie Amazonki.

Ich zadaniem była ochrona Dahomey w XVIII i XIX wieku przed wrogimi sąsiadami – Królestwem Oyo (tereny dzisiejszej Nigerii) zamierzającym zniszczyć rządy króla Dahomey, Ghezo (w tej roli w filmie John Boyega), europejskimi kolonizatorami, a także z zaangażowaniem własnego kraju w transatlantycki handel zniewolonymi ludźmi.

Jest rok 1823. Młodziutka Nawi (Thuso Mbedu), osierocona przy narodzinach i wychowywana przez opiekuna, który siłą chce ją wydać za mąż trafia do Agojie, jednostki nieustraszonych wojowniczek, na czele której stoi Nanisca (Viola Davis). Nawi okazuje się wybitnym i dziarskim żołnierzem, mimo iż ma problemy z posłuszeństwem i przestrzeganiem surowych zasad.

Właściciele, reż. Jiří Havelka

„Właściciele" to nakręcona w zaledwie osiem dni, w doborowej obsadzie, brawurowa komedia okraszona potężną dawką wyjątkowego czeskiego humoru. Pełne ciętych dialogów, lekko złośliwe studium ludzkich, a może raczej sąsiedzkich charakterów.

Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy.

Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan. Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy.

Premiery na platformach streamingowych 17-23 lutego

Netflix od 17 do 23 lutego 2023

Od piątku, 17 lutego 2023

Seriale:

 • Szajka: Serial: Sezon 2
 • Straż cywilna: Sezon 1

 • Dziewczyna i kosmonauta: Sezon 1

Od niedzieli, 19 lutego 2023

Film:

 • Whindersson Nunes: Kółko wzajemnej adoracji

Od środy, 22 lutego 2023

Seriale:

 • Triada: Sezon 1

 • Skandal w Karolinie Południowej: Kto zabił Paula i Maggie Murdaugh: Sezon 1

Film:

 • Przybłędy

Od czwartku, 23 lutego 2023

Seriale:

 • That Girl Lay Lay: Sezon 2
 • Outer Banks: Sezon 3

Film:

 • Mów mi Chihiro

HBO Max od 17 do 23 lutego 2023

Od soboty, 18 lutego 2023

Filmy:

 • Duch śniegów

 • Splendid isolation

Od niedzieli, 19 lutego 2023

Filmy:

 • Odkupienie

 • Zaginiona dziewczyna

 • 50, czyli dwa wieloryby spotykają się na plaży

Od poniedziałku, 20 lutego 2023

Filmy:

 • Oliverio i basen
 • King: Mój przyjaciel lew

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl