wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Na co wybrać się do wrocławskich kin i co obejrzeć na Netflixie lub HBO? Zobacz repertuar od 10 marca
Kadr z filmu „W gorsecie” o cesarzowej Sissi. Zdjęcie przedstawia główną bohaterkę w pałacu oraz dwie inne kobiety fot. mat. pras. cc
Kadr z filmu „W gorsecie” o cesarzowej Sissi. Zdjęcie przedstawia główną bohaterkę w pałacu oraz dwie inne kobiety

Zobaczcie, na co wybrać się w najbliższy weekend do kina i obejrzeć w telewizji. Wśród nowości m.in. nowa produkcja o Sissi, czyli „W gorsecie”, z kolei na Netflixie m.in. serial „Cień i kość”, a na HBO Max „Wzgórze ryczących lwic”. Zobaczcie wszystkie premiery filmowe od 10 marca 2023 r. we Wrocławiu i na platformach.

Reklama

Premiery filmowe od 10 marca 2023. Co nowego w kinach?

W gorsecie, reż. Marie Kreutzer

Wywołujący zachwyty film o Sissi obalający baśniowy mit Elżbiety, cesarzowej Austrii, a obnażający smutną prawdę o pragnącej wolności kobiecie, która poślubiła służbistę.

Piękna i charyzmatyczna Sisi po ponad dwóch dekadach ma już serdecznie dość spiętego świata austriackiej monarchii, a reprezentowanie cesarstwa to ostatnia rzecz, na jaką ma ochotę. O wiele bardziej ekscytująca wydaje jej się dekadencja – wyrusza więc w wielką podróż po Europie, aby spotkać się z dawnymi przyjaciółmi (i rozniecić na nowo dawne fascynacje). Jednak dworskie obowiązki wzywają ją z powrotem, a jej próby uczynienia życia bardziej ekscytującym wywołują szok i zgorszenie. Czy Sisi wymyśli sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

Kokainowy miś, reż. Elizabeth Banks

Zainspirowany prawdziwą historią z 1985 roku o katastrofie samolotu handlarza narkotyków, kokainie i niedźwiedziu, który ją zjadł.

Andrew Carter Thornton był spadochroniarzem, policjantem i prawnikiem, zanim zajął się przemytem narkotyków, przewożąc ładunki kokainy do USA z Kolumbii w swojej Cessnie 404. To się skończyło 11 września 1985 roku, kiedy policja odkryła martwe ciało Thorntona w Knoxville, Tennessee. Był on uzbrojony, miał na sobie kamizelkę kuloodporną i tysiące dolarów w gotówce oraz około 77 funtów kokainy (wycenionej później na około 14 milionów dolarów) w torbie przewiązanej wokół pasa.

Krzyk VI, reż. Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Nowy Jork. Nowe zasady. W wielomilionowym mieście nikt nie usłyszy twojego krzyku…Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów opuszcza legendarne Woodsboro.

Pragną rozpocząć nowy rozdział życia. Przeprowadzają się do Nowego Jorku, dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi, które ma im pomóc zapomnieć o mrocznej przeszłości. Jednak Ghostface sprawi, że Nowy Jork mieć będzie jeszcze jeden powód, aby nigdy nie zasypiać.

Zadra, reż. Grzegorz Mołda

„Zadra” to utalentowana dziewczyna z blokowiska, która walczy o uznanie na rapowej scenie. Choć wydaje się być zwykłą nastolatką, przed mikrofonem zyskuje niesamowitą energię i charyzmę, dzięki którym może porwać tłumy. 

Jednak w środowisku pełnym testosteronu ciężko o miejsce dla takich jak ona. Dziewczyna walczy o marzenia, ale przede wszystkim o lepsze jutro dla swojej rodziny. Mimo to muzyka nie jest wszystkim, bo na życie głównej bohaterki kluczowy wpływ będzie miała miłość.

Il Boemo, reż. Petr Václav

Niezwykła i nieznana historia Josefa Myslivečka, zwanego Il Boemo, jednego z najbardziej cenionych kompozytorów operowych XVIII-wiecznych Włoch, który inspirował Mozarta i został jego przyjacielem.

Ubóstwiany w Wenecji, pożądany w Neapolu, dziś pamiętany przez nielicznych. Jego muzyka nadal jednak fascynuje słuchaczy swą energią, pomysłowością, emocjonalną głębią. W filmie wybrzmiewa z mocą dzięki plejadzie współczesnych operowych gwiazd i znakomitej orkiestrze. To opowieść o losach kompozytora, jego relacjach z fascynującymi kobietami, brawurowej drodze na szczyt i bolesnym upadku.

Wróżka Zębuszka, reż. Caroline Origer

Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. 

Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu.

Premiery na platformach streamingowych 10-16 marca

Netflix od 10 do 16 marca 2023

Od piątku, 10 marca 2023

Seriale:

 • Chwała: Część 2 

Filmy:

 • Rana Naidu 

 • Outlast: Razem po wygraną 
 • Czy to wszystko? 
 • Luther: Zmrok 

Od wtorku, 14 marca

Filmy:

 • Asystent Ariyoshi
 • Bert Kreischer: Razzle Dazzle 

Od środy, 15 marca

Filmy:

 • Prawo dżungli 
 • Seks, sieć i kasa: Historia Pornhuba 

Od czwartku, 16 marca

Seriale:

 • Cień i kość: Sezon 2 

Filmy:

 • Najwyższy czas 

HBO Max od 10 do 16 marca 2023

Od piątku, 10 marca 2023

Seriale:

 • Na planie XX, odc. 10

Filmy:

 • Ad Astra: Ku gwiazdom
 • Poppie Nongena
 • Wzgórze ryczących lwic

Od soboty, 11 marca 2023

Seriale:

 • Moley, odc. 14-26
 • Teoria gry z Bomianim jonesem II, odc. 7

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl