wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Recepcja – nowe miejsce Strefy Kultury Wrocław
Recepcja, nowe miejsce Strefy Kultury Wrocław www.wroclaw.pl
Recepcja, nowe miejsce Strefy Kultury Wrocław

W miejscu nieistniejącej już klubogalerii Neon Side powstał lokal Strefy Kultury Wrocław. Recepcja startuje w Noc Muzeów 19 maja i ma być przestrzenią dla wszystkich, którzy chcą aktywnie działać w mieście, a także punktem informacyjnym o tym, co dzieje się w Pasażu Ruska 46. Od 1 czerwca będzie czynna w tygodniu od 9.00-17.00.  

Reklama

Nowa przestrzeń Strefy Kultury Wrocław

Operatorem miejsca jest Strefa Kultury Wrocław i to kolejny lokal (po m.in. Imparcie, Barbarze i Domku Miedziorytnika), który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. O odnowienie miejsca i całą infrastrukturę zadbała spółka Wrocławska Rewitalizacja, z kolei Strefa Kultury Wrocław odpowiadać będzie za stronę merytoryczną i organizowane wydarzenia.

Miejsce spotkań oraz informacji

– Recepcja ma spełniać dwa zadania, być miejscem dla spotkań coworkingowych, zbierania ciekawych pomysłów, do których realizacji udostępnione zostanie pomieszczenie. Ma się również stać przestrzenią, w której uzyskamy informację o inicjatywach kulturalnych i grupach, jakie działają w podwórku Ruska 46 – wyjaśnia Romana Roszak, jedna z koordynatorek Recepcji. Grup i inicjatyw w pasażu jest sporo, bo mają tu siedzibę m.in. chór Cantores Minores, grupa Małe Instrumenty, teatr Ad Spectatores, czy Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju (CUKR).

Neony z przewodnikiem dla turystów i mieszkańców

W Recepcji już wkrótce będzie też można otrzymać informacje o wiszących w podwórku zabytkowych neonach. – Turyści chętnie tu zaglądają, ale nie wiedzą, skąd tyle neonów w jednym miejscu. Teraz, wspólnie z Fundacją Neon Side, przygotujemy materiał informacyjny o historii i ciekawostkach, który będzie można zabrać z Recepcji – tłumaczy Katarzyna Zielińska, druga z koordynatorek nowego miejsca Strefy Kultury Wrocław. 

Dobre pomysły są mile widziane

Na razie koordynatorki zachęcają, by zajrzeć do Recepcji i podzielić się dobrymi pomysłami. – Na spotkanie, na warsztaty, pokazy filmowe, wydarzenia kulturalne, czy społeczne. Wystarczy wysłać do nas maila na adres [email protected] – zachęca Romana Roszak.

Za projekt aranżacji wnętrza Recepcji odpowiadają pracownia projektowa Alia Łukasz Deplewski i biuro architektoniczne Znamy się.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl