wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Widowisko z okazji 100. rocznicy urodzin Różewicza w Klubie pod Kolumnami

Widowisko z okazji 100. rocznicy urodzin Różewicza w Klubie pod Kolumnami

Redakcja www.wroclaw.pl,

„Przyszli żeby zobaczyć poetę” - widowisko teatralne 9 lipca fot. materiały prasowe
„Przyszli żeby zobaczyć poetę” - widowisko teatralne 9 lipca

W piątek 9 lipca o 18.00 warto wpaść do Klubu pod Kolumnami i obejrzeć widowisko teatralne, za którego scenariusz posłużyły fragmenty prac przygotowanych na konkurs klubu „RÓŻnE teksty ćWICZ”, ale też wiersze i urywki dramatów oraz prozy Tadeusza Różewicza. Wydarzenie jest wpisane w program obchodów 100. rocznicy urodzin wybitnego artysty przez lata związanego z Wrocławiem. 

Reklama

Konkurs dla amatorów poezji

Widowisko poprzedził organizowany od marca do czerwca konkurs skierowany do amatorów poezji, twórczości Różewicza i pasjonatów aktorstwa. W pierwszym etapie uczestnicy przesyłali nagrania wideo z interpretacją aktorską dzieła lub fragmentu napisanego Tadeusza Różewicza. Kandydatów oceniało jury w składzie Agata Kucińska z Wrocławskiego Teatru Lalek, Maciej Kowalczyk z Wrocławskiego Teatru Współczesnego i Piotr Misztela współpracujący z Teatrem Polskim we Wrocławiu. 

Zwycięzcy wzięli udział w 6-dniowych warsztatach aktorskich (pracowali m.in. nad dykcją, emisją głosu i poprawną wymową), które były częścią przygotowań do lipcowego spektaklu wieńczącym projekt.

Dzięki pracy warsztatowej laureaci konkursu zagrają 9 lipca z razem zawodowymi aktorami, zarazem jurorami konkursu, Maciejem Kowalczykiem i Piotrem Misztelą. 

100. rocznica urodzin Różewicza – widowisko teatralne

100. rocznica urodzin Różewicza – widowisko teatralne

Dramat / Spektakl
Termin 9 lipca 2021 18:00

Miejsce Klub Pod Kolumnami

Zobacz

Widowisko teatralne pod chmurką

Tytuł spektaklu „Przyszli żeby zobaczyć poetę” to jednocześnie tytuł jednego z utworów Tadeusza Różewicza. – Nawiązuje do sytuacji, w której widzowie przychodzą, by zobaczyć bogaty przekrój twórczości wrocławskiego poety zaprezentowanej w formie widowiska, jak i przyjrzeć się wystawie mu poświęconej – mówi Piotr Misztela, wrocławski aktor, organizator konkursu.

Wystawa, o której wspomina organizator to kończąca się właśnie w sobotę ekspozycja plenerowa (na skwerze przy pl. Macieja) „Raport Ocalonego” przedstawiająca inspiracje artystyczne Tadeusza Różewicza.

Widowisko reżyseruje Piotr Misztela, a oprawą muzyczną zajął się Paweł Romańczyk, kompozytor, muzyk, założyciel fantastycznej grupy Małe Instrumenty. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl