wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Przedmikołajkowe spotkania autorskie w klubie Proza. W sobotę Bator i Szczerek we Wrocławiu
Na zdjęciu Joanna Bator źródło: www.facebook.com/JoannaBatorProfil
Na zdjęciu Joanna Bator

Do poniedziałku 5 grudnia w klubie Proza, spotkać możecie znanych pisarzy i publicystów. Za nami m.in. spotkanie z Janem Miodkiem. W ten weekend możecie spotkać tutaj Joannę Bator, Ziemowita Szczerka, Łukasza Barysa czy Roberta Małeckiego. Na miejscu podczas każdego ze spotkań można kupić książki, warto więc skorzystać z okazji i po spotkaniu stanąć w kolejce po autograf – to może być wyjątkowy prezent na zbliżające się mikołajki czy święta.

Reklama

Sobota 3 grudnia - Joanna Bator i Ziemowit Szczerek

W sobotę 3 grudnia o 16.00 w Prozie będzie można spotkać Joannę Bator, rozmowę wokół jej najnowszej książki „Ucieczka niedźwiedzicy” (Wydawnictwo Znak) poprowadzi Michał Nogaś. Bator należy do pisarek uwielbianych przez czytelników, jest również laureatką prestiżowych wyróżnień, m.in. Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody im. Hermana Hessego. Premierowa to wielowarstwowa historia o nierzadko dramatycznym uwalnianiu się z dotychczasowego życia, o poszukiwaniach w mrokach niepamięci wydarzeń – bolesnych i świetlistych – które mogą stać się bramą do wolności, nowym otwarciem.

Tego samego dnia o 18.00 na scenie w klubie Proza zasiądzie niemniej popularny (m.in. nagrodzony Paszportem Polityki) Ziemowit Szczerek, który w rozmowie z dziennikarką Magdaleną Piekarską opowie o swojej ostatniej książce „Wymyślone miasto Lwów” (Wydawnictwo Czarne). Autor przywołuje w niej Lwów najróżniejszy, zmienny, nieoczywisty i fascynujący, traktując to miasto jako swoje.  I o tym właśnie m.in. będzie dyskusja. To literacka podróż, w którą naprawdę warto się wybrać.

Niedziela 4 grudnia - Łukasz Barys i Robert Małecki

W niedzielę 4 grudnia również odbędą się w Prozie dwa spotkania. O 16.00 kolejna odsłona cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)”, który Wrocławski Dom Literatury organizuje w partnerstwie z Radiem Nowy Świat. To szczególne wydarzenie, gdzie biorąc udział w spotkaniu autorskim jesteśmy jednocześnie świadkami nagrywania radiowej audycji. Tym razem gościem redaktora Nogasia będzie Łukasz Barys – pisarz, który za swój debiut prozatorski „Kości, które nosisz w kieszeni” został nagrodzony Paszportem Polityki 2021. Rozmowa będzie natomiast dotyczyć jego najnowszej powieści „Jeśli przecięto cię na pół”, która ukazała się w tym roku nakładem Wydawnictwa Cyranka. Nową książkę Barysa można określić jako szczególnego rodzaju podanie o duchach, pamięci i przyrodzie. Powieść o współczesnej wsi, która ulega nieodwracalnej przemianie.

Z kolei o 18.00 w końcu nadejdzie czas na kryminał! Z czytelnikami spotka się Robert Małecki – jeden z najbardziej cenionych polskich autorów powieści kryminalnych, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. „Wiatrołomy” to pierwszy tom nowej serii o śledczych z bydgoskiego Archiwum X, która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Literackiego. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Maciej Siembieda.

Poniedziałek 5 grudnia - Stanisław Obirek

Tuż po weekendzie, w poniedziałek 5 grudnia odbędzie się spotkanie wokół książki, która porusza bardzo ważny i głośny temat. Mowa tu o książce „Babilon. Kryminalna historia kościoła” (Wydawnictwo Agora) autorstwa Artura Nowaka i Stanisława Obirka, którzy dowodzą, że współczesnym więzieniem wierzącego człowieka, katolika jest kościelny system, który niemal od zarania służy interesom spasionej hierarchii. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna – autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność. Nowa książka Nowaka i Obirka jest kontynuacją ich bestsellerowej „Gomory”. W klubie Proza rozmowę ze Stanisławem Obirkiem poprowadzi Adam Chmielewski.

Na wszystkie spotkania w klubie Proza wstęp jest bezpłatny i bez zapisów. Wszystkie spotkania (poza rozmową z Ziemowitem Szczerkiem) będą transmitowane online na facebookowych stronach Wrocławskiego Domu Literatury, Prozy, i Wrocławia Miasta Literatury. Klub Proza znajduje się przy ul. Przejście Garncarskie 2.

Organizatorem spotkań jest Wrocławski Dom Literatury.

Współorganizatorzy:

  • Wydawnictwo Znak – spotkanie z Joanną Bator
  • Radio Nowy Świat – partner spotkania z Łukaszem Barysem
  • Wydawnictwo Czarne – spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem
  • Wydawnictwo Literackie – spotkanie z Robertem Małeckim
Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl