wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. PreTIFF, czyli pokaz slajdów, wystawa i party przed TIFF Festival
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Wprawdzie najbardziej znany festiwal fotograficzny we Wrocławiu startuje dopiero 6 września, ale przedsmak tego, co czeka entuzjastów zdjęć już w weekend 24-26 sierpnia. Będzie pokaz slajdów z tegorocznego Grandprix Fotofestiwalu w Łodzi, wernisaż wystawy „Northern Rivers”, a wreszcie secret party. 

Reklama

Fotografia potrafi obudzić z letargu

Pokaz slajdów 24 sierpnia o 21.00 na podwórku przy Dąbrowskiego 20 kojarzy się bardziej z niezobowiązującą imprezą, ale właśnie taki charakter ma mieć weekendowy PreTIFF. Przy okazji, warto na ów pokaz zwrócić baczną uwagę, bo zaprezentowane zostaną zdjęcia, które długo nie wyjdą Wam z pamięci i historie fotografików, dla których aparat bywa nie tylko narzędziem pracy, ale czasami nadzieją na lepsze jutro i jedyną deską ratunku.

Jak dla Igora Pisuka, który dzięki fotografowaniu odrodził się jako osoba z alkoholizmu. Jego zdjęcia z serii „Deceitful Reverence” są rodzajem szczególnej terapii.

Podobnie, jak dla Kate Smuragi, która przeprowadzając się z Petersburga do Mińska zostawiła za sobą wszystko, co kochała i było dla niej ważne. Fotografie przyjaciół wykonane przez nią, a potem nieustannie oglądane dały szansę, by zachować o nich wspomnienia i czuć, że wciąż jest się częścią dawnego świata, który się rozpadł.

Matt Portch fotografuje swoją Amerykę, najczęściej tę daleką od wyobrażenia o amerykańskim marzeniu. W jego fotografiach mamy wszystko to, czego w hollywoodzkich filmach nie zobaczymy (przynajmniej w takim nagromadzeniu). Jest i restrukturyzacja i kryzys ekonomiczny, są klęski żywiołowe.

Z kolei Laura Pannack dla potrzeb swoich fotografii stworzyła idylliczny świat na granicy rzeczywistości i fantazji. W tej krainie poza czasem wiejskie tradycje są kultywowane, rytuały wprowadzane w życie. Wszystko tak, jakby nie nastąpił wiek XXI, w którym nie ma szansy na autentyczn

Polka i Australijczyk podglądają rodzinę

W sobotę 25 sierpnia w Galerii Miejsce przy Miejscu 14 (przy pl. Strzeleckim) wernisaż wystawy „Northern Rivers (Północne rzeki)” Loli Paprockiej i Pani Paula. Ich projekt został zrealizowany w całości w australijskiej Nowej Południowej Walii. Znamy ją z filmów, bo to idealne miejsce do surfowania, hipisów i ogólnie różnych komun. Jednej z nich pod nazwą „Our Strong Brotherhood” przyglądali się fotograficy. Uwiecznili mężczyzn, ich otoczenie – to najbliższe, czyli dom, ale i dalsze, jak otaczająca ich przyroda.

PreTIFF, czyli wydarzenia przed Festiwalem TIFF

PreTIFF, czyli wydarzenia przed Festiwalem TIFF

Performance / Wernisaż / Wystawa
Termin od 24 sierpnia 2018 21:00 do 26 sierpnia 2018 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl