wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiery kinowe od 8 marca
Premiery kinowe od 8 marca

Kadr z filmu „Szczęśliwy Lazzaro”

W ten weekend sporo ciekawych nowości, w tym dla fanów Marvela historia Carol Danvers z Brie Larsson, dla miłośników ambitnych produkcji opowieść o prostodusznym Lazzaro, dla fanów polskich komedii Piotr Adamczyk i Roma Gąsiorowska jako para wysokiego ryzyka, a dla dzieci przygody dwojga młodocianych detektywów.

Reklama
  • Kapitan Marvel

Kapitan Marvel

Termin od 7 marca 2019 do 14 marca 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Kolejny film z uniwersum Marvela. Tym razem do głównej roli zaangażowano laureatkę Oscara, Brie Larsson jako Carol Danvers, jedną z bardziej wpływowych bohaterek wszechświata, w którym toczy się wojna dwóch kosmicznych ras – Kree i Skrulli. Wszystko osadzone w latach 90. XX wieku. Po trailerze widać, że fani Marvela będą mieli powodu do zadowolenia.

  • Szczęśliwy Lazzaro

Szczęśliwy Lazzaro

Dramat / Inne
Termin od 8 marca 2019 do 14 marca 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Przepiękny film włoskiej reżyserki Alicii Rohrwacher, którego głównym bohaterem jest prostaczek Lazzaro, życiowo naiwny, ale obdarzony wielkim sercem. Lazzaro żyje w zacofanej mocno wiosce położonej w sycylijskiej prowincji. Mieszkańcy ciężko pracują od świtu do zachodu słońca, choć prawie nie otrzymują wynagrodzenia, żyjąc w przeświadczeniu, że ich egzystencja zależy od właścicielki plantacji, markizy. Kiedy zblazowany nastoletni syn markizy, Tancredi, postanawia zabawić się kosztem naiwnego Lazzaro, zmienia to życie całej wioski.  

  • To właśnie życie

To właśnie życie

Dramat / Inne
Termin od 8 marca 2019 do 14 marca 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Historia rodziny z Nowego Jorku, która przeżywa sporo perturbacji, ale film Dana Fogelmana to tak naprawdę zestaw wielu przecinających w różnych miejscach opowieści miłosnych. W jednej z nich Will (Oscar Isaac) zakochuje się bez pamięci i szaleńczo w Abbie (Olivia Wilde), która wydaje się nie być gotowa na tak wielką miłość. Śledzimy także losy rodziców Willa i wielu innych bohaterów (w tych rolach m.in. Antonio Banderas i Anette Benning). Krytycy narzekają, że mozaikowa konstrukcja się nie powiodła, a film jest nudny, ale fani aktorów znajdą pewnie coś dla siebie.

  • Całe szczęście

Całe szczęście

Komedia / Romans
Termin od 7 marca 2019 do 14 marca 2019

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

Komedia romantyczna o zderzeniu dwóch żywiołów. On, spokojny, stateczny muzyk orkiestry filharmonicznej (Piotr Adamczyk) i ojciec dynamicznego syna (Maks Balcerowski). Ona, kobieta sukcesu, telewizyjna gwiazda fitnessu (Roma Gąsiorowska) robiąca karierę w kilku dziedzinach, medialna i uwielbiana przez fanów. Nieoczekiwanie, spotkanie tych dwojga sprawi, że zupełnie odmienne osobowości okażą się nie tak sobie obce.

  • Robaczki z Zaginionej Dżungli

Robaczki z zaginionej dżungli (dubbing)

Termin od 8 marca 2019 do 14 marca 2019

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Nareszcie francuska, a nie hollywoodzka produkcja animowana dla najmłodszych, ale też i starszych, którzy są fanami malutkich stworzeń, jak mrówki, czy biedronki, bo to one są bohaterami filmu. Tym razem mała biedronka, przypadkiem, zostaje zamknięta w paczce z żywnością wysłanej na Karaiby. Na ratunek rusza jej tata, ale okazuje się, że latorośl całkiem nieźle radzi sobie w nowej rzeczywistości, ma domek i znajomych. Ratować będzie trzeba natomiast zagrożone wycinką drzewa w dżungli. Wtedy wezwane zostaną posiłki.

  • Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

Termin od 8 marca 2019 do 14 marca 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Ich akcja rozgrywa się Valleby, niewielkim szwedzkim miasteczku, w którym działa dwoje młodocianych detektywów – Maja i Lasse. Tym razem mają rdo rozwiązania problem starożytnej księgi Hammarabi, głównej nagrody w miejscowym konkursie, która tajemniczo zniknęła. Co gorsza, o kradzież podejrzewana jest Maja. Będzie musiała udowodnić niewonnosć, a pomoże jej Lasse.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl