wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiery kinowe od 21 czerwca
Premiery kinowe od 21 czerwca

Kadr z filmu „Petra”

W ten weekend kiniarze zaczynają od grania nowej wersji słynnego horroru, czyli „Laleczki”, stracha napędzi także „Ma” z Octavią Spencer, będą komediowe „Oszustki”, ekologiczny w wymowie film „Kobieta idzie na wojnę” i „Petra” o rodzinnych tajemnicach.

Reklama

Laleczka

Laleczka

Termin od 20 czerwca 2019 do 20 czerwca 2019

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Powraca bodaj najbardziej złowieszcza z horrorowych zabawek w historii kina, czyli Laleczka Chucky. Tym razem jest prezentem urodzinowym matki dla syna, po tym jak się przeprowadzili i rodzicielka martwi się, aby jej latorośl znalazła sobie w nowym otoczeniu przyjaciół. Problem polega na tym, że Chucky szybko toruje sobie drogę, by zostać jednym i jedynym przyjacielem chłopaka eliminując wszystkich jego potencjalnych znajomych.

Oszustki

Oszustki

Termin od 21 czerwca 2019 do 27 czerwca 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Dwie oszustki, dwa modus operandi, czyli sposoby działania i przypadkowe spotkanie, które zmieni życie obu. Dość prostacka w zachowaniu kanciara (Rebel Wilson o rubensowskich kształtach) postanawia bowiem nauczyć się, czego tylko można w tej profesji od posiadającej nienaganne maniery wyrafinowanej naciągaczki bogatych (Anne Hathaway). Lekcje nie idą na marne i wkrótce uczennica osiąga zadziwiającą perfekcję i przygotowanie, by polować na naiwnych w znanych kurortach. Zanim się to jednak stanie czeka ją bardzo wiele pracy, od teorii po praktykę. Aktorsko fajnie przygotowana historia nie powinna rozczarować.

Ma

Nagrodzoną Oscarem za przepiękną rolę w „Służących” Octavię Spencer pamiętamy z ekranu m.in. jako życzliwą pomoc domową. W „Ma” reżyser Tate Taylor korzysta z tego, że Spencer budzi sympatię i sprawia, że w uśmiechniętej twarzy zaczynamy dostrzegać niepokojące symptomy szaleństwa. Zamysł genialny, scenariusz, niestety, trochę słabszy. Oto główna bohaterka idzie na rękę nastolatkom, kupując alkohol na imprezę i na ową imprezę spraszając pod swój dach (a właściwie do piwnicy). O tym, że na górne piętra domu wejść nie można wiadomo, choćby z „Psychozy” Hitchcocka. Tu jest mniej strasznie, ale zaskoczeń nie brakuje. Bo główna postać zrobi wszystko, aby młodzi nigdy nie zapomnieli pobytu w jej domu.

Kobieta idzie na wojnę

Kobieta idzie na wojnę

Dramat / Inne
Termin od 21 czerwca 2019 do 27 czerwca 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Islandzko-francusko-ukraińska produkcja o kobiecie, której niestraszne wyzwania, zwłaszcza kiedy ma szansę ratować środowisko i zdrowie ludzi. Islandka Halla jest powszechnie lubiana jako dyrygentka miejscowego chóru. Rzecz w tym, że muzyka to tylko jedna z wielu jej aktywności. Bo niewiele osób domyśla się, że Halla jest też zaciekłym obrońcą przyrody gotowym na wiele, aby ocalić środowisko. Także na doskonale zaplanowane akcje sabotażu. Jako „Kobieta z Gór” pilnuje ekologicznego porządku. I zachwyca swoją postawą, choć wypowiedzenie wojny wielkim koncernom wymaga sporej determinacji i odwagi Jamesa Bonda. 

Petra

Petra

Dramat / Inne
Termin od 21 czerwca 2019 do 27 czerwca 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Rodzinne sekrety potrafią zmienić życie, a czasem je zrujnować. Tytułowa bohaterka hiszpańskiego filmu (w tej roli Bárbara Lennie) pragnie odnaleźć ojca, którego imienia nigdy nie poznała, a wiele znaków wskazuje na to, że może nim być ekscentryczny, pełen pasji, ale i okrucieństwa malarz Jaume (Joan Botey). Petra przyjeżdża do położonego na wsi jego domu, by skonfrontować swoje wyobrażenia o potencjalnym rodzicu. Zostaje wciągnięta w szczególne życie rodzinne Jaume, jego żony (w tej roli dawno niewidziana Marisa Paredes, znana z filmów Pedra Almodóvara) i syna.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl