wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiery kinowe 29 września
Premiery kinowe 29 września

Kadr z filmu „Maudie”

Nowy film Patryka Vegi, dokumenty o globalnym ociepleniu i wyczynie Aleksandra Doby, albo przepiękny obraz o skromnej malarce z Kanady, której prace uwielbiał sam Richard Nixon. Zobaczcie, co od piątku 29 września w kinach.

Reklama

1. Botoks

Służba zdrowia, przemysł farmaceutyczny i Patryk Vega, który zagląda za kulisy i odsłania absurdy polskiej rzeczywistości. Plus znana obsada i dosadny język. Czyżby a to Polska właśnie?

2. Linia życia

Sequel słynnego filmu z lat 90., w którym błyszczeli młodzi Julia Roberts i Kiefer Sutherland. Tym razem role ambitnych studentów, którzy chcą się przekonać, co dzieje się z człowiekiem, kiedy zatrzyma się jego serce i chcą to sami sprawdzić zagrają Ellen Page i James Norton. Skutki ich eksperymentów są zaskakujące i arcyciekawe, ale żądza poznania bywa też niszcząca. Reżyser szwedzkiej wersji Millenium, Niels Arden Oplev w formie.

3. Maudie

Starzejąca się samotna Maudie mieszka w niewielkim miasteczku w kanadyjskiej Nowej Szkocji, a jej życie właśnie mocno się skomplikowało, bo brat sprzedał dom po matce, w którym mieszkała. Kobieta postanawia więc podjąć się pracy gospodyni u miejscowego rybaka i odkrywa w sobie potrzebę malowania. Wkrótce jej pracami zachwycą się nie tylko najbliźsi. Autentyczna historia malarki Maud Lewis, o której obrazki zabiegał nawet prezydent Richard Nixon. Piękny film z rewelacyjnymi kreacjami Sally Hawkins i Ethana Hawke'a. 

4. Niewygodna prawda 2

Dokument poświęcony globalnemu ociepleniu, którego poprzednia część biła rekordy oglądalności, a i obecna zapowiada się na spory hit, zwłaszcza że problem dotyczy nie tylko Ameryki, gdzie film wyprodukowano, ale całego świata. Pomóc mogą działania świadomych zagrożenia ludzi (tu obejrzymy m.in. polityka i byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Ala Gore'a).

5. Biegnij Amelio!

Z dobrym przyjacielem żadna choroba niestraszna, nawet astma w wysokich górach. Przekonuje się o tym główna bohaterka filmu, nastolatka Amelia, która wspólnie z rówieśnikiem – sympatycznym góralem z Tyrolu pragnie wejść na szczyt góry, bo to symboliczny gest mający pomóc wyzdrowieć. Sympatyczny film dla młodzieży z polską wersją językową.

6. Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie

Aleksander Doba to pierwszy człowiek, który przepłynął kajakiem Atlantyk. W filmie dokumentalnym Krzysztofa Pawła Bogocza oglądamy nie tylko tytułowego bohatera i jego zmagania na wielkiej wodzie, ale też jego bliskich, którzy żyją wyprawami wspólnie z nim i ufają, że bezpiecznie powróci, jak zawsze, do domu. Sam Aleksander Doba zachęca w filmie do turystyki kajakowej, choć odradza...płynięcie kajakiem przez ocean. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl