wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiery kinowe 22 września
Premiery kinowe 22 września

Kadr z filmu „Ptaki śpiewają w Kigali” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego.

Agenci w służbie dobrej sprawie i pod wodzą Colina Firtha, poruszający film Joanny Kos-Krauze o ludobójstwie w Rwandzie, Iggy Pop wielbiący francuskiego prozaika za wyjątkowy esej w dokumencie, czy klocki LEGO w akcji. Zobaczcie, na co wybrać się do kina w piątek 22 września. 

Reklama

1. Kingsman: Złoty krąg

Kingsman: Złoty krąg

Komedia / Inne
Termin od 20 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Sequel filmu „Kingsman: Tajne służby” o agentach gotowych do poświęceń dla korony (angielskiej, rzecz jasna) i dobra świata. A wszystko to w nienagannie skrojonych garniturach, z doskonale dobraną i precyzyjną bronią i zapałem. Tym razem Colin Firth szkoli rekryta utalentowanego i zdeterminowanego. Czeka ich nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy dowiadują się, że w Stanach Zjednoczonych działa konkurencyjna organizacja szpiegowska. Można się jednak sprzymierzyć, zwłaszcza w walce o dobro świata. Obsada oszałamia – Colin Firth, Julianne Moore, Taron Egerton, Mark Strong, Halle Berry, Pedro Pascal, Sir Elton John, Channing Tatum i Jeff Bridges.

2. Mięso

Wegetarianka, która, pod wpływem szczególnych okoliczności, zostaje kanibalem. Film zszokował wielu widzów, ale też sprowokował do dyskusji. Nie tylko na temat tych, którzy gustują w specyficznych smakach. 

3. Ptaki śpiewają w Kigali

Dokończony przez Joannę Kos-Krauze projekt wspólny jej i zmarłego męża, Krzysztofa Krauzego był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier polskich tego sezonu. Historia dwóch kobiet, które były świadkami ludobójstwa w Rwandzie i nie mogą wymazać tego ze swojego życia, Joanna Kos-Krauze kręciła we Wrocławiu, na terenie Stawów Milickich oraz w Rwandzie. Film już spodobał się publiczności na świecie. We włoskim Locarno otrzymał nagrodę FIRST LOOK dla polskiego filmu w fazie postprodukcji, a podczas tegorocznych pokazów na festiwalu w Karlowych Warach uznanie zdobyły aktorki Jowita Budnik i Eliane Umuhire, które nagrodzono za najlepsze role żeńskie.

4. Piękny kraj

Film nieprzypadkowo porównywany do „Brokeback Mountain”, a śledzimy historię Johnny'ego z farmy w Północnej Anglii, który zaprzyjaźnia się z imigrantem z Rumunii i przy nim odkrywa, co jest dla niego najważniejsze w życiu. Poruszająca historia uczucia w chłodnym klimacie angielskiej prowincji.

 

5. LEGO® NINJAGO: FILM

Pełnometrażowy film z ludzikami Lego, które walczą o Ninjago City. To Lloyd, nazywany Zielonym Ninją wraz z przyjaciółmi – tajnymi wojownikami i Master Builderami LEGO. A nad wszystkim czuwa mistrz kung fu, Wu.

6. Przeżyć: metoda Houellebecqa

Film z muzyką (wszechobecną) Iggy'ego Poppa, który w filmie też występuje i opowiada o fascynacji tekstem Michela Houellebecqa „Rester vivant” (ang. „To Stay Alive”) o problemach, z jakimi zmaga się artysta. W filmie poznamy też pisarza i wielu ciekawych ludzi sztuki, którzy się z przekazem eseju identyfikują.

7. 50 wiosen Aurory

Tytułowa bohaterka grana przez znakomitą reżyserką i aktorkę Agnes Jaoui kończy 50 lat i to okres samych zaskoczeń, nie tylko tym, że wchodzi się w inny etap życia, ale i czekają nowe wyzwania. Także rodzinne, bo córka Aurory oświadcza, że jest w ciąży, więc trzeba się mentalnie nastawić na bycie babcią.

8. 2 noce do rana

Ich dwoje zakochanych w sobie podczas podróży służbowej w Wilnie na Litwie. Wspólna noc, która...wcale nie okazuje się tylko jednorazowym spotkaniem, ale czymś poważniejszym. Zwłaszcza za sprawą opóźnionego lotu Francuzka Caroline i Fin Jaako zostają w mieście. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl