1. Ocean's 8
Feministyczna wersja „Ocean's 11” z plejadą hollywoodzkich gwiazd w rolach złodziejek perfekcyjnych, które tym razem przygotowują, pod wodzą Sandry Bullock (jako panny Ocean) kolejny skok. Plus Cate Blanchett, Helena Bohnam-Carter, Anna Hathaway, Rihanna, Sarah Paulson, Awkwafina i Mindy Kaling.
2. Dziedzictwo. Hereditary
Dziedzictwo. Hereditary
Horror / Inne Cinema City Wroclavia
Amerykańskie media grzmią, że to arcydzieło horroru. Już trailer zapowiada nie tylko mocne wrażenia, ale i doskonałą realizację – od świetnej Toni Colette w roli głównej. Rzecz o tym, demony rodziców nękają dzieci nawet wtedy, gdy wydaje się, że już się od widma przeszłości uwolniły. Tym razem relacja matka-córka w niesamowitej wizualnie i aktorsko wersji.
3. W cieniu drzewa
Islandzki kandydat do Oscara współprodukowany przez Polskę. Historia sąsiedzka z takich, jakie znamy, a drzewo jako przysłowiowa kość niezgody. Konflikt wkrótce przeradza się w otawrtą wrogość, a spokojna willowa dzielnica staje się równie niebezpieczna co pole walki.
4. Uprowadzona księżniczka
Uprowadzona księżniczka (dubbing)
Animacja / Familijny Cinema City Wroclavia
Remik chciałby być rycerzem, ale chwilowo musi pocieszyć się funkcją suflera w plenerowych przedstawieniach. Szansę na wiele przygód i zmianę swojej sytuacji dostaje, kiedy wpada na niego (dosłownie) prawdziwa książniczka Miłka, która szuka walecznego rycerza. Remik nie waha się ani chwili.