wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiery kinowe 15 września
Premiery kinowe 15 września

Kadr z filmu „The Square”

Wyczekiwany zwycięzca z Cannes, czyli „The Square”, hit z Judy Dench w roli królowej Wiktorii („Powiernik królowej”), ale też znakomity film dla młodzieży („Tarapaty”), którego twórcy nie odgapiali od Hollywood, ale stworzyli własną jakość. Zobaczcie, jakie filmy wchodzą na ekrany w piątek 15 września.

Reklama

1. American Assasin

American Assassin

Thriller / Inne
Termin od 14 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Jak ze zdolnego rekruta zrobić prawdziwego killera? Wystarczy dobry szkoleniowiec (Michael Keaton) i zdolny adept pałający żądzą zemsty (Dylan O'Brien). Potem będzie niełatwy trening i udowodnienie talentu w akcji. A że przy okazji można przysłużyć się krajowi i uchronić świat przed atakiem atomowym, tym lepiej. Całkiem niezła sensacja z dobrą obsadą.

2. The Square

The Square

Komedia / Dramat
Termin od 15 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Satyra na wolność słowa, poprawność polityczną i przykładnych obywateli, która zachwyciła jury tegorocznego Festiwalu w Cannes, gdzie obraz Rubena Östlunda wygrał Złotą Palmę. W filmie śledzimy Christiana, dyrektora prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, który przygotowuje właśnie pokaz instalacji „The Square” mającej wywalczyć dla jego instytucji kolejne doskonałe recenzje. Rzecz w tym, że kiedy wydaje się, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik w życiu Christiana zaczyna się prawdziwa rewolucja. A widz zamiera. Z zachwytu nad kunsztem reżysera i  z przerażenia, jak bardzo prawdziwa to diagnoza naszej rzeczywistości.

3. Powiernik królowej

Powiernik królowej

Dramat / Inne
Termin od 15 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Kino Helios Aleja Bielany

Zobacz

Wielka Brytania z czasów, gdy była jeszcze Imperium kolonialnym, a na tronie zasiadała (już od ponad 60 lat) królowa Wiktoria. Znudzona, zmęczona 81-letnia monarchini (genialna Judi Dench po raz drugi jako dojrzała Wiktoria) zaprzyjaźniła się z Abdulem Karimem, indyjskim muzułmaninem, służącym i przyjacielem. Ich niezwykła relacja budziła na dworze zazdrość, niezrozumienie, ale dzięki niej królowa zaczęła nieco inaczej postrzegać sprawy przyjaźni i polityki zagranicznej.

4. Tarapaty

Tarapaty

Dla dzieci
Termin od 15 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Film, jak powieść Adama Bahdaja. Dwoje dzieciaków (julka i Olek wraz z psem Pulpetem) na wakacjach smakuje przygody i ma szansę dotrzeć do prawdziwego skarbu. Problem w tym, że chętnych na znalezienie skarbu jest znacznie więcej, niekoniecznie tych dobrych i uczciwych. W rolach głównych  m.in. Roma Gąsiorowska i Piotr Głowacki. Co ciekawe, scenariusz do filmu był rozwijany podczas warsztatów Kino Dzieci.Pro organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

5. Nie ma tego złego

Nie ma tego złego...

Komedia / Inne
Termin od 15 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Marie-Francine ( Valerie Remercier) ma spory problem. Mąż oświadczył, że kocha młodszą, dla córki nie jest wystarczająco na czasie, a rodzice traktują ją jak dziecko. Do czasu, kiedy bohaterka spotyka Miguela, sympatycznego kucharza, który też pragnie poznać kogoś fajnego. Okazuje się, że znajomość stopniowo pomaga kobiecie wyjść z impasu i na nowo cieszyć się życiem.

6. Zabójczy Jacques

Zabójczy Jacques

Komedia / Inne
Termin od 15 września 2017 do 21 września 2017

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Jacques stracił właśnie pracę, perspektyw na zdobycie nowej raczej nie ma, ale, nieoczekiwanie, dostaje propozycję nie do odrzucenia. Znajomy prosi go, by zabił jego żonę. Jacques nie ma wprawdzie doświadczenia w tej „branży”, ale postanawia spróbować. Na miejscu okazuje się, że na Jacquesa czeka wiele niespodzianek. Doskonały francuski aktor Romain Duris w znakomitej roli.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl