wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Na co wybrać się do wrocławskich kin? Oto nowości filmowe od 28 października [ZOBACZ REPERTUAR]
Na zdjęciu aktorka Anamaria Vartolomei w głównej roli w filmie „Zdarzyło się” fot. mat. pras. cc
Na zdjęciu aktorka Anamaria Vartolomei w głównej roli w filmie „Zdarzyło się”

Zobaczcie, na co się wybrać w najbliższy weekend do kina. Wśród premier m.in. piękna historia o przybranej rodzinie, czyli „Baby Broker”, ekranizacja książki noblistki Annie Ernaux „Zdarzyło się” o dylematach kobiety w niechcianej ciąży, czy kontynuacja słynnej serii filmów „Halloween. Finał”. Oto wszystkie premiery filmowe z 28 października 2022 r. we Wrocławiu.

Reklama

Baby Broker, reż. Hirokazu Koreeda

Wzruszająca i prowokująca historia, koncentrująca się wokół losów małego dziecka pozostawionego w oknie życia.

którą tak podsumował krytyk Indie Wire – To cudowna w swej wrażliwości opowieść, zadająca pytanie o kwestię etyki, wolności wyboru, pieniędzy, rodziny oraz tego, jak znaleźć miłość w tym szalonym bałaganie zwanym życiem.

Halloween. Finał, reż. David Gordon Green

Kontynuacja znanej serii horrorów z Jamie Lee Curtis w roli Laurie Strode. Po tym jak pozwoliła, aby widmo Michaela determinowało jej życie przez dekady, postanowiła wyzwolić się od strachu i wściekłości i zapanować nad swoim życiem. Jednak kiedy młody mężczyzna, Corey Cunningham, zostaje oskarżony o zabicie chłopca, którym się opiekował, zapoczątkowuje to kaskadę przemocy, która zmusi Laurie do ostatecznej konfrontacji ze złem. Raz na zawsze.

Zdarzyło się, reż. Audrey Diwan

Akcja filmu opartego na autobiograficznej książce francuskiej noblistki Annie Ernaux rozgrywa się we Francji w 1963 roku. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Niespodziewanie wszelkie plany staną pod dużym znakiem zapytania po wizycie w gabinecie lekarskim.

Ku swojemu zaskoczeniu Anne (hipnotyzująca Anamaria Vartolomei) dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata.

Egzorcyzmy siostry Ann, reż. Daniel Stamm

Siostra Anna jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa zyskała pewien wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne – egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Anny jest silniejsze niż strach i rozsądek. 

Siedlisko zła, reż. Adam Ethan Crow

Ben zostaje oskarżony o morderstwo. Twierdzi jednak, że był opętany przez demona. Steven, najbliższy przyjaciel Bena, postanawia dowieść jego niewinności. Zaczyna badać zbrodnię na własną rękę. To uruchamia łańcuch niszczycielskich, nadprzyrodzonych wydarzeń, które zmuszają przypadkową rodzinę i Stevena do przerażającej walki o przetrwanie. Wszystko rejestrują ukryte kamery.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl