wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy 29 listopada
„Where do we go from here” materiały prasowe
„Where do we go from here”

W piątek 29 listopada na scenie Teatru Polskiego premiera spektaklu „Where do we go from here” w reżyserii Eweliny Marciniak, który wieńczy obchody 100-lecia urodzin Henryka Tomaszewskiego, legendarnego tancerza, choreografa i reżysera, który w 1959 roku założył Wrocławski Teatr Pantomimy. W nowym przedstawieniu wystąpi niemal cały zespół teatru i, gościnnie, Małgorzata Witkowska.

Reklama

Premiera spektaklu Eweliny Marciniak w Teatrze Pantomimy

Przygotowując spektakl „Where do we go from here” Ewelina Marciniak inspirowała się nagrodzoną Bookerem powieścią „Lincoln w Bardo” George'a Saundersa, w której, obok opłakującego śmierć syna Abrahama Lincolna, bohaterami są dusze ludzi pochowanych na cmentarzu na Dębowym Wzgórzu w Georgetown, które znajdują się w Bardo (specyficzny stan po śmierci).

Przedstawienie będzie poświęcone m.in. tematowi śmierci, którego ludzie w dzisiejszych czasach konsekwentnie unikają.

Premiera w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Spektakl reżyseruje Ewelina Marciniak, jedna z najciekawszych polskich reżyserek, choreografię (i teksty) przygotowała Natasza Moszkowicz, muzykę Wojtek Urbański i Stefan Wesołowski, scenografię: Natalia Mleczak, kostiumy Konrad Parol.

Obsada spektaklu „Where do we go from here”

W obsadzie Izabela Cześniewicz, Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Paula Krawczyk-Ivanov, Sandra Kromer-Gorzelewska, Agnieszka Kulińska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Zbigniew Koźmiński, Eloy Gallego Moreno, Krzysztof Szczepańczyk oraz gościnnie Małgorzata Witkowska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl