wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Premiera filmu „Ciemno, prawie noc” w DCF-ie z twórcami
Premiera filmu „Ciemno, prawie noc” w DCF-ie z twórcami

Kadr z filmu „Ciemno, prawie noc” Borysa Lankosza na podstawie powieści Joanny Bator

Ekranizacji nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator podjął się Borys Lankosz, a w roli głównej – dociekliwej dziennikarki Alicji Tabor – wystąpiła Magdalena Cielecka. Premiera filmu w Dolnośląskim Centrum Filmowym (które jest koproducentem obrazu) 21 marca o 19.00 z udziałem wszystkich twórców, z którymi spotkanie odbędzie się po seansie.

Reklama

Tajemniczy Wałbrzych Joanny Bator

Joanna Bator, autorka powieści „Ciemno, prawie noc” będzie obecna podczas wrocławskiej premiery filmu, z Wrocławiem wiele ją zresztą łączy. Tu pochodząca z Wałbrzycha pisarka kończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, przez pewien czas mieszkała i regularnie wracała. We Wrocławiu zresztą pracuje jej towarzysz życia, uniwersytecki wykładowca.

W powieści główną bohaterką Bator uczyniła dziennikarkę Alicję Tabor, wałbrzyszankę, która po latach wraca w rodzinne strony, gdzie podejmuje się rozwiązania sprawy zagadkowych zaginięć dzieci w okolicy. Rozwiązanie nie będzie łatwe, a Tabor będzie zmuszona zmierzyć się z własną traumatyczną rodzinną tajemnicą.

Ciemno, prawie noc

Termin 21 marca 2019 19:00

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

DCF koproducentem filmu

W filmie Borysa Lankosza w roli Alicji Tabor obejrzymy Magdalenę Cielecką, a obok niej również gwiazdorska obsada – Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Agata Buzek i Jerzy Trela.

Dolnośląskie Centrum Filmowe jest koproducentem filmu „Ciemno, prawie noc”, a zdjęcia powstawały głównie w Wałbrzychu i okolicach (m.in. na Zamku Książ).

Spotkanie z twórcami

Po filmie Jan Pelczar poprowadzi spotkanie z twórcami – obecni będą zarówno Joanna Bator i Borys Lankosz, jak i aktorzy – Magdalena Cielecka, Agata Buzek, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel.

Premiera 21 marca o 19.00. Bilety kosztują 20 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl