wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Można już zgłaszać się do Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej 2023
Na zdjęciu Lena Witkowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki fot. Łukasz Giza
Na zdjęciu Lena Witkowska, ubiegłoroczna zwyciężczyni Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

43. edycja Przeglądu Piosenki Aktorskiej od 24 marca do 2 kwietnia 2023, ale już teraz wszyscy chętni, którzy pragną wziąć udział w prestiżowym Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki mogą nadsyłać zgłoszenia. Organizatorzy przyjmują je do 23 stycznia 2023. Warto spróbować sił, w konkursie rozbłysnęły talenty Doroty Stalińskiej, Edyty Geppert, Hanny Śleszyńskiej, Katarzyny Groniec, Kingi Preis, Mariusza Kiljana, Ralpha Kamińskiego.

Reklama

Masz 18 lat? Możesz zgłosić się do konkursu na PPA 2023

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki to od lat najważniejsza część i punkt kulminacyjny każdego Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Nie inaczej będzie i w przyszłym roku, kiedy jurorzy będą oceniać kolejnych przyszłych świetnych wokalistów. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń.

Cezary Studniak, dyrektor artystyczny PPA 2023 zachęca aktorki, aktorów, wokalistki, wokalistów, studentki i studentów szkół teatralnych i wszelkich szkół wspaniałych, wrażliwców i wizjonerów, wszystkich kochających teatr i spełniających się w śpiewaniu, aby spróbowali wiosną 2023 roku sił we wrocławskim Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Macie wyjątkową okazję wyśpiewać wszystko, co pragnęlibyście przekazać światu. Macie szansę opowiedzieć pieśnią swoją miłość, nostalgię, wrażliwość, filozofię życia, mądrość, frustrację, szaleństwo, piękno i prawdę. Możecie dzięki pieśni opowiedzieć absolutnie o wszystkim, co was inspiruje, motywuje, nakręca. Pieśń ma moc sprawczą. Pieśnią możecie zmienić świat. Nie przegapcie takiej okazji.
Cezary Studniak, szef artystyczny 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Jakie trzeba spełniać warunki? Przede wszystkim mieć ukończone 18 lat i nie zapomnieć wysłać zgłoszenia do 23 stycznia 2023 roku. Nieważne, czy przyjedziemy z Polski czy z zagranicy, ale warto wiedzieć, że osoby, które na stałe mieszkają za granicą i nie mogą pojawić się na I etapie konkursu, mogą wysłać swoje DVD na adres Biura Festiwalowego PPA lub zamieścić swoje zgłoszenie w witrynie YouTube lub Vimeo do 23 stycznia 2023.

Ważne, by koniecznie przygotować przynajmniej jedną piosenkę z Kanonu Piosenki Aktorskiej. To wymóg organizatorów, którym zależy na podtrzymaniu tradycji festiwalu i dbałości o jego poziom artystyczny.

Wszystkie szczegóły (formularz, adres, regulamin) zainteresowani znajdą na stronie Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki  2023 – etapy

Wszystkie trzy etapy konkursu obejrzymy się w Teatrze Muzycznym Capitol. Dwa pierwsze etapy ocenia Rada Artystyczna PPA, trzeci Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

I etap konkursu (5-6 lutego 2023) 

– 5 lutego 2023 – dla wszystkich chętnych z Polski i z zagranicy– 6 lutego 2023 – dla aktorek/ów, wokalistek/ów, a także studentek/ów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy

II etap konkursu (25 marca 2023) podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Każdy uczestnik konkursu zakwalifikowany do III etapu otrzyma nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych.

III etap: 31 marca 2023, Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Nagrody w Finale

 • Grand Prix – statuetka Tukana Złotego oraz 25 tysięcy złotych
 • Statuetka Tukana Dziennikarzy
 • Statuetka Tukana Publiczności
 • Nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych
 • Nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych oraz zaproszenie do udziału w kolejnej edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii
 • Nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – sesja nagraniowa w Studiu Nagrań
 • Nagroda Radia RAM im. Moniki Jaworskiej – statuetka i Tour de RAM – udział laureatki/laureata w wybranych programach i podcastach
 • Nagroda Dolnośląskiego Centrum Filmowego – 6 tysięcy złotych z przeznaczeniem na promocję medialną laureatki/laureata.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl