wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. PPA 2018: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki
PPA 2018: Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Rada Artystyczna Przeglądu Piosenki Aktorskiej z 20 uczestników, którzy zaśpiewali w II etapie Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki wybrała siedmioro finalistów – wokalistów, aktorów, studentów. Wystąpią w finałowym koncercie 23 marca podczas 39.PPA.

Reklama

Kogo posłuchamy w finale

Członkowie Rady Artystycznej PPA: Konrad Imiela, Mariusz Kiljan, Michał Litwiniec, Krzysztof Mieszkowski, Jerzy Satanowski i Bogusław Sobczuk oraz dyrektor artystyczny PPA Cezary Studniak zakwalifikowali do finału siedmioro wykonawców:

Beata Banasik – wokalistka, laureatka wielu konkursów piosenki; zaśpiewała „Dziwny jest ten świat” Niemena i „Youkali” Rogera Fernaya z muzyką Kurta Weilla.

Wojciech Dereń – aktor Cloud Theatre i Teatru Neon z Wrocławia; zaśpiewał „Jednego serca” Niemena z tekstem Adama Asnyka i „Redemption Song” Boba Marleya.Emilia Kudra – aktorka Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru V6 w Łodzi; zaśpiewała „Zośkę wariatkę” z muzyką Piotra Hertla do słów Juliana Tuwima i „Piosenkę starych kochanków” Jacques’a Brela w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Stanisław Linowski – student AST w Krakowie; zaśpiewał „Trwogę” Zbigniewa Wodeckiego z tekstem Jana Wołka i „mpaKOmpaBIEmpaTa” Lao Che.

Marcel Sabat – aktor filmowy i teatralny, projektant mody; Warszawa; zaśpiewał „Tous les mêmes” („Wszyscy tacy sami”), utwór napisany i skomponowany przez belgijskiego artystę Stromae, przetłumaczony przez Zdzisława Pruskiego; „Gdyby wódkę pić sam człowiek mógł” Włodzimierza Wysockiego w tłumaczeniu Marleny Zimnej i „Ring of Fire” Johnny’ego Casha.Małgorzata Walenda – studentka AST w Krakowie; zaśpiewała medley „Do kogo idziesz”/„Ogień” (tekst: Bogdan Loebl, muzyka: Tadeusz Nalepa) i „Oczko” z tekstem i muzyką Natalii Grosiak.Kinga Zygmunt – AST w Krakowie, filia we Wrocławiu; zaśpiewała „Brzoskwinie”, wiersz Felicji Kruszewskiej z muzyką Karola Dondy, oraz kompilację dwóch tekstów Jeremiego Przybory, „Rzuć chuć” i „S.O.S”.

Repertuar obowiązkowy

Uczestnicy II etapu śpiewali w różnych językach, natomiast obowiązkowo w ich programie była piosenka jednej z wielkich postaci – Jacques’a Brela, Bertolta Brechta, Nicka Cave’a, Serge’a Gainsbourga, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Toma Waitsa, Kurta Weilla, Włodzimierza Wysockiego albo z repertuaru Edith Piaf lub Czesława Niemena.

Co czeka w finale 39.PPA

Wyłonieni do finału uczestnicy otrzymają 3 tysiące złotych nagrody. W finale powalczą o Grand Prix, czyli statuetkę Tukana Złotego i czek na 25 tysięcy zł. Na tym nie koniec. Uczestnicy mają szansę na przyznawanego przez dziennikarzy Tukana Dziennikarzy, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przyzna nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych (za najlepsze wykonanie polskiej piosenki), zaś Niemiecko-Polskie Towarzystwo Kulturalne Polonica – 3 tysiące zł wraz z zaproszeniem do udziału w Festiwalu Rock & Chanson w Kolonii oraz nagrodę Radia RAM: koncert RAM Session, zorganizowany przez Radio RAM we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w internecie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl