wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Polish Cinema for Beginners w nowej odsłonie online

W tym roku epidemia koronawirusa mocno namieszała w planach i terminach organizatorów pokazów polskiego kina dla obcokrajowców, więc zamiast wiosennych i jesiennych edycji będzie letnia. Start pierwszej odsłony poświęconej „Sali samobójców. Hejterowi” Jana Komasy w czwartek 25 czerwca online, kolejne tytuły już w lipcu, tym razem w plenerze. 

Reklama

Pandemia podyktowała zupełnie nowy grafik i pomysł na 14. już sezon Polish Cinema for Beginners. Zamiast uczestniczenia w tradycyjnym pokazie filmu „Sala samobójców. Hejter” widzowie obcojęzyczni obejrzą go w sieci (prawa do dystrybucji online na cały świat wykupił właśnie Netflix). Natomiast specjalnie dla nich koordynatorzy projektu przygotowali specjalny program – wideoesej poświęcony filmowi, dyskusję w języku angielskim m.in. o hejcie na antenie Radia Wrocław Kultura z Martyną Stec, edukatorką dzieci i młodzieży w tym właśnie temacie.

„Hejter” nagrodzony w Nowym Jorku

Przypomnijmy, że „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy, który na ekrany wszedł krótko przed rozpoczęciem pandemii, zdążył niedawno wygrać nagrodę dla najlepszego filmu międzynarodowego na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku.

Bohaterem jest Tomek, który właśnie został wydalony z  prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a musi się utrzymać w Warszawie. Wspierany finansowo przez zamożnych państwa Krasuckich, którzy przyjeżdżali niegdyś do rodzinnej wsi Tomka na wakacje, ukrywa problemy na studiach. Kiedy sprawa wychodzi na jaw Tomek traci zaufanie swoich protektorów, w których córce Gabi jest zakochany, i postanawia się zemścić. Okazją będzie praca dla bezwzględnej właścicielki agencji reklamowej i kolejne, coraz bardziej brawurowe zadania na granicy prawa. 

Prelekcja i dyskusja online

Ponieważ każdej projekcji Polish Cinema for Beginners w Kinie Nowe Horyzonty towarzyszyła prelekcja, tym razem o filmie „Sala samobójców. Hejter” powstał wideoesej, który od 25 czerwca od godz. 18.00 będzie dostępny na FB i Youtube. 

W kinie po filmie tradycyjnie następowała dyskusja. W tym przypadku zastąpi ją rozmowa na antenie Radia Wrocław Kultura, którą w języku angielskim poprowadzi Kuba Żary, a jego gośćmi będą m.in. krytyk filmowy Krzysztof Majewski i Martyna Stec, edukatorka programów dla dzieci i młodzieży dotyczących tego, jak radzić sobie z hejtem etc.

Harmonogram:

25 czerwca, 18.00 – premiera wideoeseju
26 czerwca, 16.30 – dyskusja „All That Hate” na antenie Radia Wrocław Kultura
30 czerwca, 18.00 – premiera zapisu dyskusji „All That Hate” na Facebooku.

Kolejną odsłonę Polish Cinema for Beginners organizatorzy planują w lipcu, w plenerze. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama