wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Kultura
 3. Aktualności
 4. Oscary 2019. Nominowane filmy w DCF i transmisja w Horyzontach
Oscary 2019. Nominowane filmy w DCF i transmisja w Horyzontach

Kadr z krótkometrażowego filmu „Skin”

cc

Ceremonia wręczenia Oscarów w nocy z niedzieli 24 na poniedziałek 25 lutego, więc dopiero nad ranem dowiemy się, kto otrzymał złote statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej. Można to zrobić w Nowych Horyzontach, które trasmitują galę. A w piątek w DCF-ie oraz w sobotę i w niedzielę w Horyzontach jeszcze pokazy krótkometrażowych nominowanych do Oscara filmów.

Reklama

Krótkometrażowe animacje w DCF-ie

W tym roku do Nagrody Akademii nominowanych jest pięć animowanych filmów krótkometrażowych, a wśród nich aż dwa z Kanady i po jednym z USA i Irlandii oraz koprodukcja amerykańsko-chińska. Najkrótszy film trwa tylko 8 minut, najdłuższy drugie tyle.

Oscar Nominated Shorts 2019 - animacje

Termin 22 lutego 2019 18:45

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

O czym są animacje

 • Animal Behaviour

Zwierzęta na kozetce u psychoanalityka. Pięcioro bohaterów korzysta z terapii i psiego lekarza. Niespodziewanie pełne zrozumienia spotkanie zmienia się pod wpływem wtargnięcia nowego członka zajęć, goryla Wiktora.

 • Bao

Czy własnoręcznie ulepiona kluseczka może być antidotum na tęsknotę za dzieckiem, które już opuściło rodzinny dom? W chińskiej rzeczywistości, jak najbardziej. W dodatku kluska zacznie dorastać i przysparzać nastolatkowych problemów. 

 • Late Afternoon

Starzejąca się Emily cierpi na demencję, co mocno utrudnia jej kontakt z rzeczywistością. Sięga wówczas do wspomnień z dzieciństwa i młodości, a ta wyprawa do krainy szczęśliwości może, paradoksalnie, pomóc odnaleźć się Emily w otaczającym ją świecie.

 • One Small Step

Jeden mały krok w kosmosie, ale ogromny dla ludzkości. A kosmiczne marzenia ma Luna Chu, córka szewca, która marzy o podboju przestworzy. Okazuje się, że o gwiazdach marzyć warto nawet wtedy, gdy okoliczności nie do końca sprzyjają.

 • Weekends

Po rozwodzie rodziców chłopiec pomieszkuje z matką, a ojca odwiedza w weekendy. Nowy rozkład jazdy jest męczący dla bohatera, bo rodzice układają sobie życie, każdy po swojemu.

Krótkometrażówki aktorskie w DCF-ie

Wśród nominowanych aktorskich filmów krótkometrażowych mamy także pięciu kandydatów do Nagrody Akademii, a w tym gronie dwa filmy z Kanady, jeden z USA, Hiszpanii i koprodukcję irlandzko-brytyjską.

Oscar Nominated Shorts 2019 - film aktorski

Termin 22 lutego 2019 20:30

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

O czym są aktorskie krótkie filmy

 • Detainment

Oparte na autentycznej historii. W 1993 roku dwóch dziesięciolatków zostaje zatrzymanych przez policję i (na podstawie nagrań z kamery) oskarżonych o porwanie i zamordowanie dwulatka.

 • Fauve

W opuszczonej kopalni w kanadyjskim Quebecu dwóch odważnych chłopaków rywalizuje na różne sposoby w wyjątkowo lekkomyślny sposób.

 • Marguerite

Główna bohaterka zaprzyjaźnia się z opiekującą się nią pielęgniarką Rachel. Kiedy Marguerite poznaje fakty z życia nowej znajomej pomaga jej to poukładać wiele elementów układanki z przeszłości.

 • Mother

Marta rozmawia z matką w hiszpańskim mieszkaniu, kiedy dzwoni sześcioletni syn, będący na wakacjach we Francji razem z ojcem. Po tym, w jaki sposób mówi chłopiec Marta szybko zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak i musi działać.

 • Skin

Jeffrey i Christa oraz ich syn Troy, spędziwszy dzień na strzelaniu z broni i spotkaniach z przyjaciółmi, supremacjonistami, wracają do domu. W sklepie spożywczym do Troya przyjaźnie odnosi się Afroamerykanin, co rozsierdza Jeffreya.

Transmisja ceremonii w Nowych Horyzontach

Wieczór OSCARowy w Kinie Nowe Horyzonty - transmisja gali

Inne
Termin 24 lutego 2019 22:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Wieczór OSCARowy w kinie Nowe Horyzonty to zarówno pokaz dwóch zestawów krótkometrażówek (animowanyh i aktorskich) nominowanych do Nagród Akademii Filmowej, jak i transmisja 91. gali wręczenia Oscarów na żywo, prosto z Dolby Theatre w Los Angeles. W cenie biletu uwzględniono także poczęstunek (m.in. mini quiche, rolsy z bakłażanem, terriny drobiowe, chipsy z jarużu i szarlotkę w papilotach). Start wieczoru w niedzielę o 22.00, początek transmisji ok. 1.50.

Krótkometrażówki – animacje

2017 Oscar® Nominated Shorts: Animacje

Animacja / Inne
Termin 23 lutego 2019 17:15

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Krótkometrażówki aktorskie

2017 Oscar® Nominated Shorts: Fabuły

Inne
Termin 23 lutego 2019 15:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl