wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Opowieści z osiedli – „Lot nad kleczkowskim gniazdem” [WIDEO]

Opowieści z osiedli Strefa Kultury Wrocław
Opowieści z osiedli

Wrocławskie osiedla skrywają niejedną tajemnicę. Jesteście ich ciekawi? Usiądźcie wygodnie i obejrzyjcie. Kolejny odcinek serialu „Opowieści z osiedli” kręconego Kleczkowie 8 sierpnia o godz. 11.00.

Reklama

„Opowieści z osiedli” to prawdziwa sąsiedzka serialowa superprodukcja, dzięki której bez wychodzenia z domu odkrywać będziemy sekrety wrocławskich osiedli. W trakcie 5-odcinkowej sagi poznamy najzieleńsze zakątki, najsłynniejsze postaci, najciekawsze historie oraz miejsca nieznane i wyjątkowe.

Serial powstał w ramach projektu „Sąsiadujemy”, prowadzonego przez Strefę Kultury Wrocław we współpracy z Fundacją Made in Brochów, Stowarzyszeniem Żółty Parasol oraz Stowarzyszeniem Curatus. W głównej (i jedynej) roli wystąpi w nim przewodnik miejski Szymon Maraszewski, autor książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!”, od kilku lat przewodzący sąsiedzkim spacerom organizowanym w ramach programu Sąsiadujemy.

Opowieści z osiedli - zwiastun 

– W sytuacji, w której dalekie podróże wciąż nie są wskazane, wcale nie trzeba rezygnować z poznawania nowych historii, które są dla nas na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że zdobytą przed ekranem wiedzę sprawdzicie później w rzeczywistości i ruszycie na spacery w poszukiwaniu wszystkich miejsc pokazanych w serialu – zachęcają koordynatorzy programu.

Gdzie będzie można oglądać odcinki serialu?

Filmy będzie można obejrzeć na Facebooku Sąsiadujemy i na kanale Youtube Strefy Kultury Wrocław.

Opowieści z osiedli: „Lot nad kleczkowskim gniazdem”

Opowieści z osiedli: „Lot nad kleczkowskim gniazdem”

Spacery i wycieczki
Termin 8 sierpnia 2020 11:00

Miejsce Mosty Trzebnickie – Stara Odra

Zobacz

Odcinki serialu „Opowieści z osiedli”

Jaki chwyt marketingowy stosował pewien sprytny przedsiębiorca? Komu nie kłaniał się słynny ksiądz z Przedmieścia?

Który z mieszkańców wyrażał sprzeciw totalnej abstynencji? Zaparzcie sobie herbatę i rozsiądźcie się wygodnie – ruszamy w podróż w czasie i sprawdzamy, kto mieszkał dawno temu na Trójkącie! Premiera odcinka 1 sierpnia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama