wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Opera Wrocławska ma nowego dyrektora. Funkcję obejmie Halina Ołdakowska

Opera Wrocławska archiwum www.wroclaw.pl
Opera Wrocławska

– Komisja konkursowa, po przeprowadzonych rozmowach kwalifikacyjnych wybrała na stanowisko Dyrektora Opery Wrocławskiej Panią Halinę Ołdakowską – poinformował Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego. Teraz rekomendacja kandydatury zostanie przedstawiona do zatwierdzenia Zarządowi Województwa Dolnośląskiego.

Reklama

Halina Ołdakowska jest absolwentką wrocławskiej Akademii Muzycznej, przez ponad dekadę była zastępcą dyrektora NFM. Funkcję w operze obejmie od września.

Konkurs na nowego Dyrektora Opery Wrocławskiej

Operą Wrocławską przez ostatnie miesiące, po odwołaniu dyrektora Marcina Nałęcza-Niesołowskiego, kierowała pełniąca obowiązki dyrektora Ewa Koleszko. W grudniu minionego roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego zadecydował o ogłoszeniu konkursu na dyrektora opery. 

Do pierwszego etapu zgłosiło się 15 kandydatów, do drugiego komisja konkursowa zakwalifikowała ośmioro – Pawła Gabarę, Tomasza Janczaka, Jana Maślankiewicza, Dariusza Mikulskiego, Waldemara Olszewskiego, Halinę Ołdakowską, Roberto Skolmowskiego i Tomasza Tokarczyka.

Oferta kandydata musiała zawierać m.in.

Zwycięską koncepcję zarządzania Operą Wrocławską przez kolejnych pięć lat przedstawiła Halina Ołdakowska. 

Kim jest nowa dyrektor Opery Wrocławskiej?

Nowo wybrana dyrektor Opery Wrocławskiej jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na dwóch wydziałach – Wychowania Muzycznego, a także Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii. Przez ostatnią dekadę była zastępcą dyrektora Narodowego Forum Muzyki.   

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama