wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Opera dla dzieci „Jaś i Małgosia” w NOT. Spektakl w niedzielę

Magdalena Talik,
Operę dla dzieci można obejrzeć 22 maja w NOT w wykonaniu śpiewaków i grupy instrumentalistów fot. mat. pras.
Operę dla dzieci można obejrzeć 22 maja w NOT w wykonaniu śpiewaków i grupy instrumentalistów

To doskonała okazja, aby zrobić dzieciom prezent na weekend albo zbliżający się Dzień Dziecka. Można je zabrać na operę dla najmłodszych, której libretto oparte zostało o jedną z najsłynniejszych bajek – historię Jasia i Małgosi. W NOT wykonają bardzo wdzięczny utwór zarówno śpiewacy, jak i kameralny zespół instrumentalny.

Reklama

Spektakl dla dzieci na podstawie baśni braci Grimm

Bracia Grimm wydali swoje baśnie w 1812 roku, wśród nich jedną z najsłynniejszych, czyli „Jasia i Małgosię”. Na scenę przeniósł opowieść o dwojgu dzieci w opałach niemiecki kompozytor Engelbert Humperdinck, a jego teatralna bajka, albo opera dla dzieci w trzech obrazach z 1893 stała się wielkim międzynarodowym przebojem, który nadal grywa się w najbardziej prestiżowych teatrach operowych świata.

Co ciekawe, prawykonania prowadzili znakomicie dyrygenci i wybitni kompozytorzy – Richard Strauss i Gustav Mahler. Libretto przygotowała twórcy jego siostra Adelheid Wette, a śledzimy losy rodzeństwa, które matka wysyła do lasu, aby nazbierały chrustu. W lesie czyha jednak niebezpieczna Baba Jaga, która marzy o dobrym obiedzie, a właśnie trafiło jej się pulchniutkie rodzeństwo. Dzieci okazują się jednak sprytniejsze i udaje im się przechytrzyć czarownicę.     

„Jaś i Małgosia” – baśń operowa w NOT

„Jaś i Małgosia” – baśń operowa w NOT

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

„Jaś i Małgosia” Humperdincka w NOT

W niedzielę 22 maja „Jasia i Małgosię” Engelberta Humperdincka zaprezentuje Grupa Operowa Sonori Ensemble (zespół artystów operowych z Berlina, Pragi, Krakowa i Wrocławia, który reprezentuje sopranistka Agnieszka Drożdżewska) oraz grupa instrumentalną, jaką tworzą pianistka Aleksandra Orłukowicz i Trio Stroikowe Reed Connection (artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda). 

Start w samo południe w sali widowiskowej NOT, a wrażeń nie zabraknie i, przede wszystkim, pięknej muzyki – bajkowych piosenek i cudownych melodii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl