wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Olga Tokarczuk odbiera Taobuk Award 2021
Olga Tokarczuk odbiera nagrodę Taobuk w sycylijskiej Taorminie fot. FB Olgi Tokarczuk
Olga Tokarczuk odbiera nagrodę Taobuk w sycylijskiej Taorminie

W czwartek noblistka odebrała w sycylijskiej Taorminie Nagrodę Taobuk za literacką doskonałość. Wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas otwartej dla publiczności imprezy na Międzynarodowym Festiwalu Literackim Taobuk. Nagrody Taobuk przyznawane są co roku wybitnym osobistościom ze świata literackiego, artystycznego i obywatelskiego. Laureatami są m.in. pisarze Aleksijewicz, Amos Oz i Ian McEwan.

Reklama

„W ten upalny piątek cieszymy się gorącymi newsami z Sycylii! Bo właśnie tam Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę The 2021 Taobuk Award for Literary Excellence. Spotkanie z Olgą Tokarczuk odbyło się 17 czerwca na scenie Teatru Starożytnego w Taorminie i skupiało się na literackim „nomadyzmie” Noblistki” – czytamy na FB Olgi Tokarczuk. 

O polskiej i związanej z Wrocławiem noblistce włoska dziennikarka z „Corriere della Sera” Viviana Mazza powiedziała, że wyrafinowane i analityczne pisarstwo Olgi Tokarczuk, głęboko zakorzenione w literaturze środkowoeuropejskiej, z głębią i dokładnością podejmuje takie zagadnienia, jak przynależność, korzenie, podróże do granic wybranych krajów. „A opowieści mają podłoże mitologiczne i napięcie egzystencjalne, które kierują czytelnika w stronę naładowanej duchowością refleksji” – dodała włoska autorka.

Nagrodę Taobuk stanowi otwarta księga z drogocennymi kartami ze srebra i kamienia oraz z dekoracjami z koralu i lapis lazuli umieszczonymi na rzeźbie Centauressy (symbolu miasta Taormina). 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl