wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Odbył się pierwszy koncert na dachu Concordia Design - Vertigo Summer Jazz Festival 2020
Odbył się pierwszy koncert na dachu Concordia Design - Vertigo Summer Jazz Festival 2020 J.Leja
Odbył się pierwszy koncert na dachu Concordia Design - Vertigo Summer Jazz Festival 2020

Na dachu budynku Concordia Design na Wyspie Słodowej odbył się pierwszy koncert w ramach Vertigo Summer Jazz Festival 2020. Było to również premierowe wydarzenie w nowo otwartej przestrzeni „SŁODOWEJ”. Na scenie wystąpili artyści z Jędrzejewski Trio z materiałem przygotowanym specjalnie na ten wieczór.

Reklama

— Cieszę się, że Vertigo Summer Jazz Festival mógł dojść do skutku i że spotykamy się w tym miejscu. Z wiadomych względów festiwal stał pod dużym znakiem zapytania, jednak udało się i z pomocą miasta stworzyliśmy bezpieczny festiwal. Pamiętajmy jednak o tym, że pandemia się nie skończyła i dbajmy o bezpieczeństwo stosując się do zasad.— powiedział Piotr Karwat dyrektor artystyczny Vertigo — Dziś mamy tak naprawdę dwa otwarcia: Festiwalu i „Słodowej na dachu”. — dodał Piotr Karwat.

To pierwszy duży festiwal muzyczny od marca. Podczas koncertów goście powinni zachować dystans, przy wejściach są płyny dezynfekujące, a każdy uczestnik musi podpisać oświadczenie o stanie zdrowia. 

Koncert z widokiem na panoramę Wrocławia

Na scenie pojawił się jeden z najlepszych polskich pianistów i aranżerów: Tomasz Jędrzejewski, któremu towarzyszyli na basie Żenia Betliński, a na perkusji Mateusz Maniak. Zaprezentowali materiał przygotowany specjalnie na to wydarzenie.

„SŁODOWA” to nowe miejsce na mapie Wrocławia, które mieści się na dachu budynku Concordia Design. Znajduje się tam restauracja, piekarnia, cocktail bar, znajdzie się też miejsce na scenę i wyjątkowy koncert. 

— Dla nas tak naprawdę był to pre opening. Przestrzeń zostanie otwarta dla mieszkańców ok 16 lipca. Planujemy więcej koncertów na żywo w tym miejscu. Cieszymy się, że właśnie w tym miejscu odbył się pierwszy koncert w ramach Vertigo Summer Jazz Festivalu. — mówi Ewa Kaucz dyrektor zarządzająca Concordia Design.

Vertigo Summer Jazz Festival 2020

Vertigo Summer Jazz Festival 2020

Jazz / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 1 lipca 2020 do 31 lipca 2020

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl