wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. „Obrzędy intymne” – wystawa w OP ENHEIM

Wystawa „Obrzędy intymne” to prezentacja dzieł trzech młodych, związanych z Wrocławiem artystek, które w praktyce swej wyrażają bardzo konkretne i uformowane już postawy twórcze. Nie są to jednak postawy bezkompromisowe, ale mające wyraźne osadzenie problemowe, które cechuje wyostrzenie zmysłu obserwacji, otwartość patrzenia i chyba najbardziej – stabilna podstawa mająca solidne umocowanie w doświadczeniu. I mimo, że pod względem estetycznym, ale też w sposobie oddziaływania, tworzona przez nie sztuka, znacząco się różni, to sprawny widz, sięgając niejako do korzeni, z łatwością odnajdzie łączące je cechy wspólne, które nazwać możemy artystycznymi zapalnikami. A jest ich wiele… .

mapują globalne, coraz bardziej aktualne i zatrważające problemy współczesności. Znajdziemy tu więc wątki związane z poczuciem wyobcowania, ruchami migracyjnymi, bezsilnością, ekologią i wzrastającą świadomością odbywającej się na naszych oczach katastrofy klimatycznej, czy też dominacji kapitałocenu. Doświadczymy też momentami wzruszającej analizy baumanowskiej tożsamości płynnej i prywatnego poszukiwania siebie, a także, z tym, że już w tej makro skali – wzrastającego zagubienia we współczesnym, coraz szybszym i poddanym cyfryzacji świecie.

08.05.2022start godz. 12:00

Wydarzenia są realizowane w ramach wystawy pt. „Obrzędy intymne | Lewandowska – Marcjasz – Tofan” Więcej informacji o wystawie >> https://bit.ly/3CN04epWstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wydarzenie odbywa się w języku polskim.___Czy nie zgubiliśmy wątku gościnności?Czy możemy ugościć kogoś, bez stworzenia sytuacji goszczenia? Bez języka, domu, pożywienia, stawiania pytań i pojawiających się wątpliwości? Być, patrzeć, myśleć, otwierać się na Innego i tworzyć przestrzeń do dialogu? Czy to wystarczy, aby pojawiła się gościnność?Odpowiedzi na te pytania chciałabym znaleźć wspólnie, zapraszając Was w gościnę do domu dla kultury OP ENHEIM. Będzie to spotkanie, w trakcie którego galeria OP ENHEIM wróci do swojej pierwotnej funkcji – domu. Domu otwartego dla wszystkich, w którym widz przekształci się w gościa i zostanie ugoszczony.W Ukrainie wciąż istnieje tradycja witania gości chlebem i solą na haftowanym obrusie – rushnyku. Pozostaje ona w dalszym ciągu symbolem życzliwości i

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl