wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Na co wybrać się do wrocławskich kin? Oto nowości kinowe, które wchodzą 16 września [ZOBACZ REPERTUAR]
Widzowie w Kinie Nowe Horyzonty fot. Natalia Ratajczyk/KNH
Widzowie w Kinie Nowe Horyzonty

Polecamy filmy we wrocławskich kinach, które mają premierę 16 września 2022. Zobaczcie, na co się wybrać. Wśród premier filmy klasyków kina, animacja „Guliwer” według pomysłu Wołodymyra Zełenskiego, czarna komedia „Patrz jak kręcą” z gwiazdami (Sam Rockwell, Saoirse Ronan) i przedpremierowo film „Nie martw się, kochanie” z Harrym Stylesem. Zobaczcie wszystkie premiery filmowe 16 września 2022.

Reklama

Vortex, reż. Gaspar Noé

Francuski skandalista tym razem w przejmujący sposób opowiada historię starszego małżeństwa (w tych rolach Françoise Lebrun i Dario Argento) i dzieli ekran na dwie części. Obserwuje chorą żonę i jej męża, który walczy z rzeczywistością.  

Patrz jak kręcą, reż. Tom George

Lata 50., londyński West End, próby do filmowej wersji głośnej sztuki i...śmierć jednego z kluczowych członków ekipy.

Na odsiecz ruszają zmęczony życiem inspektor Stoppard (Sam Rockwell) oraz młoda, entuzjastyczna policjantka Stalker (Saoirse Ronan). Gwiazdorska obsada, a w jednej ról także Ruth Wilson.

The Twin, reż. Taneli Mustonen

Rachel i jej mąż Anthony przenoszą się na drugi koniec świata z jednym z synów, który ocalał po strasznym wypadku, w którym zginął drugi z synów. Jednak pobyt na skandynawskiej wsi prowadzi do przerażających odkryć w życiu rodziny. 

Zołza, reż. Tomasz Konecki

Anna jest kobietą sukcesu i niekwestionowaną zołzą. Kreuje gwiazdy i je unicestwia, chce być silna i idealna w każdym obszarze, ale jej życie jest dalekie od ideału. Kiedy wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Wyniknie z tego wiele perypetii.

Guliwer, reż. Ilya Maksimov

Film według pomysłu Wołodymyra Zełenskiego! Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu.

Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, a Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Tymczasem czasy nadchodzą trudne i trzeba się liczyć z atakiem wroga.

Niewierna, reż. Claire Denis (tylko w Nowych Horyzontach)

O dziennikarce radiowej (Juliette Binoche), która ma kochającego partnera Jeana (Vincent Lindon), ale przypadkiem spotyka byłego, François, który definitywnie różni się od jej męża, jest nieprzenikniony i zdecydowany. Film Denis to wariacja na temat, czy Sara mogłaby osiągnąć prawdziwe szczęście, tylko dzieląc swój czas pomiędzy obu mężczyzn? A może w głębi duszy pragnie przede wszystkim wolności i tak naprawdę nie potrzebuje towarzystwa żadnego z nich?

Przedpremierowo: Nie martw się, kochanie, reż. Olivia Wilde (tylko w DCF)

Film, który miał premierę na Festiwalu w Wenecji, a na czerwonym dywanie fanki krzyczały do grającego jedną z głównych ról Harry'ego Stylesa głośniej niż na którąkolwiek z tegorocznych gwiazd. Krytykom film Olivii Wilde się nie podobał, ale estetycznej urody nie można mu odmówić (zasługa scenografa i kostiumografa). 

A wszystko w filmie dotyczy Projektu Victory, nad którym pracuje Frank (Chris Pine). Jego żona, Shelley korzysta z uroków życia na luksusowym osiedlu, gdzie życie jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory. W pewnym momencie jedna z żon z kręgu Victory postanowi zobaczyć, na czym polega idealny projekt i odkryje zaskakującą prawdę. 

Przedpremierowo: Johnny, reż. Daniel Jaroszek (tylko w DCF)

Na faktach. O Patryku Galewskim i jego mentorze, księdzu Janie Kaczkowskim, czyli historia tego, jak chłopak z trudną historią zmienił swoje życie.

Po włamaniu do domku w małym mieście sąd nakazał mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznał niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl