wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nowe OH Kino w Arkadach Wrocławskich od 26 października
OH Kino w Arkadach Wrocławskich materiały organizatorów
OH Kino w Arkadach Wrocławskich

Multipleks z kameralną atmosferą w stylu retro. Tak opisywane jest nowe OH Kino, które w Arkadach Wrocławskich rozpoczyna działalność w miejsce Multikina. Fanom dobrych filmów spodobają się wykładziny w stylu „Lśnienia” Kubricka albo „Twin Peaks” Lyncha, choć na razie na ekranach 10 sal obejrzymy głównie popularne produkcje. Inauguracja 26 października.

Reklama

Kino mainstreamowe z ambicjami

OH Kino, drugie w sieci (po kinie w Mysłowicach), ma mieć repertuar mainstreamowy, ale i ambitny, jak podkreśla prezes Paweł Trojan. – W naszej definicji kino jest miejscem nie tylko dla rozrywki, ale i refleksji – dodaje. Wprawdzie kino jest klasycznym multipleksem (ma 10 klimatyzowanych sal, systemy dźwiękowe wysokiej klasy, czy cyfrową technologię projekcji), ale od innych różnić je będzie m.in. wystrój.

– Odwołujemy się do najlepszych czasów kinematografii. Nie definiując, kiedy to było, chcemy aby to miejsce dobrze się kojarzyło widzom – mówi prezes OH Kina. Odwiedzający kino zobaczą klimaty rodem z klasyków Kubricka, Lyncha, ale też z „Wielkiego Gatsby'ego” Baza Luhrmanna, gdzie garściami czerpano z art deco. Odnowione dawne fotele kinowe znalazły swoje miejsce w foyer.

OH Kino a Arkadach: Co zobaczymy i za ile

W ofercie przewidziano rozmaite warianty – poniedziałki dla par (bilet za 15 zł), środy od 14 zł (normalny bilet w cenie 15 zł), czy czwartki dla seniorów (z biletami za 17 zł), a od poniedziałku do czwartku do 14.00 za bilet zapłacimy 17 zł. Zwykłe bilety w weekend kosztują 26-29 zł (dla studentów 20-24 zł), a w tygodniu od 19-27 zł. W pierwszym tygodniu działalności OH Kina na ekranach w 10 salach obejrzeć będzie można 14 filmów, w dużej mierze hitów kasowych, jak „Botoks” Patryka Vegi, czy „Thor: Ragnarok”, przebój Marvel Studios.

W barze, oprócz tradycyjnych przekąsek, kupimy też zdrową żywność i piwo.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Prezes Paweł Trojan nie zdradza wszystkich planów. – Jesteśmy tu dopiero chwilę, wiele spraw dyskutujemy i mamy sporo pomysłów na to miejsce – wyjaśnia. Doskonałym udogodnieniem dla osób niewidzących będzie fakt, że do OH Kina będą mogli przyjść w towarzystwie psa przewodnika, przewidziano miejsca dla osób na wózkach i osobne toalety dla osób niepełnosprawnych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl