wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Nominacje do nagrody Książka Roku 2020 IBBY dla wrocławian

Nominacje do nagrody Książka Roku 2020 IBBY dla wrocławian

Redakcja www.wroclaw.pl,

"Bookface. Księga twarzy pisarzy" Tomasza Brody www.wroclaw.pl
"Bookface. Księga twarzy pisarzy" Tomasza Brody

Polska Sekcja IBBY (Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych) nominowało do tegorocznej nagrody wydawnictwa przygotowane przez Gabrielę Gorączko i Tomasza Brodę.

Reklama

Nagroda Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY to jedno z najważniejszych wyróżnień dla autorów wydawnictw dla dzieci i młodzieży. IBBY jest międzynarodowym stowarzyszeniem, zajmuje się promocją literatury dla młodych czytelników. Organizacja ma swoje przedstawicielstwa w blisko 80 krajach.

Polska Sekcja IBBY ogłosiła wydawnictwa nominowane do tegorocznej nagrody

Wśród finalistów jest „Bookface. Księga twarzy pisarzy” Tomasza Brody, która została doceniona za ilustracje i projekt graficzny. Książka znakomitego grafika, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych, to oryginalny katalog wielkich literatury światowej: Prousta, Hrabala, Kafkę, Dickinson, Agatha Christie, Szymborską i Tokarczuk, uzupełniony o wpisy z ich – domniemanych, profili społecznościowych.

- Tomasz Broda to arcymistrz karykatury, czyli wychwytywania tego czego, z twarzy i sylwetek, a potem zamykania tego czegoś, w trafną i atrakcyjną formę – mówi w uzasadnieniu nominacji jurorka IBBY, Anita Wincencjusz-Patyna.

Książka Wydawnictwa Format nie jest jedyną reprezentującą Wrocław

Nominacja do nagrody przypadła także Gabrieli Gorączko, niedawnej absolwentce wrocławskiej ASP za opracowanie graficzne książki „Leśna sprawa”.

- Warstwa wizualna książki to swobodna wariacja na temat wzorów ze sztuki ludowej o uniwersalnym rodowodzie. Las potraktowany jest jak ornament, korony drzew przypominają ozdobne hafty – stwierdzono w uzasadnieniu wyróżnienia.

Laureatów nagrody poznamy 18 grudnia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl