wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Noc Księgarń już w piątek 22 października. Zobaczcie atrakcje

Noc Księgarń już w piątek 22 października. Zobaczcie atrakcje

Redakcja www.wroclaw.pl,

Fragment plakatu do Nocy Księgarń 2021 Noc Księgarń
Fragment plakatu do Nocy Księgarń 2021

Nocny kiermasz starych książek, rabaty na tomy wybranych wydawnictw, koncerty i spotkania z fantastycznymi autorami, a także spacer po…kryminalnym Wrocławiu. To atrakcje Nocy Księgarń, zaplanowanej na piątek 22 października w kilku miejscach stolicy Dolnego Śląska. Warto skorzystać i uzupełnić biblioteczkę.

Reklama

Promocje, dłuższe godziny otwarcia księgarń

Festiwal odbywa się od 2019 roku, promuje niewielkie, ale prężne i ambitne księgarnie, które słyną z  wyszukanej oferty, wyjątkowego klimatu i świetnej obsługi.

Tym razem możemy nie tylko skorzystać z oferty kulturalnej, ale też zrobić zakupy do późnych wieczornych godzin, bo księgarnie specjalnie na tę okazję wydłużyły godziny pracy (Cocofli przy Włodkowica 9 będzie czynna do północy, Księgarnia Podróżnika przy Wita Stwosza 19/20, Tajne Komplety w Przejściu Garncarskim i Infopunkt29 przy Kazimierza Wielkiego 29 do 22.00, a Księgarnia w Muzeum Narodowym do 20.00) i oferują atrakcyjne rabaty (książki kupimy nawet 80% taniej).

Noc Księgarń 2021

Noc Księgarń 2021

Spotkania / Eventy
Termin 22 października 2021 od 18:00 do 23:58

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Z kolei Antykwariat im. A Jaworskiego (przy Kuźniczej 43/45) będzie w Noc Księgarń czynny od 18.00, a wśród atrakcji nocny kiermasz starych książek i specjalne promocje.

Spotkania z autorami - zobacz gdzie i co się będzie działo

Intrygująco zapowiada się spacer z wrocławską reporterką Izą Michalewicz, której książka „Ballady morderców. Kryminalny Wrocław” właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B., a autorka przybliża w niej słynne sprawy kryminalne, którymi żyli mieszkańcy (jak zabójstwo miss Polski, Agnieszki Kotlarskiej, czy sprawa Krystiana Bali). Izie Michalewicz można towarzyszyć od 18.00 pod Book Truckiem pod pomnikiem Bolesława Chrobrego.

W Cocofli o 18.00 spotkanie z fotografem Karolem Krukowskim, autorem picture booka o wrocławskim pręgierzu, który właśnie ukazał się nakładem OKiS-u. Czym jest miejsce, które niegdyś służyło do karania, a współczesnym kojarzy się jako miejsce potkań i manifestacji.

W Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej wielka gratka dla tych, którzy kochają wrocławskie, ale i dolnośląskie kadry, bo Hannibal Smoke, autor m.in. tomu „Niewidzialne miasto. Wrocław, który przestał istnieć” opowie o miejscach, jakich w krajobrazie miejskim i regionalnym już zabrakło. O 20.00 na FB Księgarni Podróżnika spotkanie online z Joanną Mielewczyk, jedną z 30 Kreatywnych Wrocławia, autorką książek o wrocławskich kamienicach i ich historii.

W Muzeum Narodowym o godz. 16.30 spacer po wystawach stałych z Małgorzatą Możdżyńską-Nawotką, autorką nowego tomu „Pozór kostiumu. Historyzm i orientalizm w modzie kobiecej w Polsce od XVIII do początku XX wieku”. Obowiązują zapisy.

Koncerty na żywo i online w księgarni Tajne Komplementy i w parafii Opatrzności Bożej

Księgarnia Tajne Komplety przygotowała, poza ofertą dla czytelników, także koncert zespołu Polonka. Start o 20.00, transmisja na www.tajnekoncerty.pl.

Na koncert organowy zaprasza ewangelicko-augsburska parafia Opatrzności Bożej (start o 18.00)

Kompletny program wrocławskiej edycji Nocy Księgarń znajdziecie tutaj

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl