wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 17:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Rozstrzygnięcie naboru na rezydencję artystyczną w Dreźnie
stanowisko grafiki warsztatowej materiały organizatorów cc
stanowisko grafiki warsztatowej

Posiedzenie jury w sprawie rozstrzygnięcia otwartego naboru na rezydencję artystyczną w Dreźnie w 2019 r. odbyło się 8 stycznia 2019 r. Decyzją jury na rezydencję do Drezna pojedzie Maja Dokudowicz.

Reklama

Rezydencję organizuje Miasto Wrocław we współpracy z Miastem Partnerskim Drezno. Oferta skierowana była do artystów związanych z Wrocławiem i specjalizujących się w grafice warsztatowej.

Artystka Maja Dokudowicz. Co robi i czym chce się zająć

Maja Dokudowicz

Absolwentka Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz kulturoznawstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie studentka międzywydziałowych studiów doktoranckich na wrocławskiej Akademii. Laureatka stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów, a także stypendium Artystycznego Prezydenta Wrocławia. 

Tworzy grafiki monumentalne, małe formy graficzne jak i książki artystyczne. W swoich pracach analizuje tematykę pamięci oraz związane z nią kwestie, takie jak wspomnienie i fragment. Rozważa je w szeroko rozumianym kontekście współczesnego człowieka.

W swojej pracy twórczej w ramach rezydencji artystycznej w Dreźnie pn. ŚLADY MIASTA, zamierza opowiedzieć o mieście za pomocą znalezionych w nim fragmentów, które są pozbawione statusu. Nie są artefaktem, nie są zgubą, nie są nawet zauważane, a współtworzą przestrzeń publiczną miasta. Poprzez wykorzystanie w pracach graficznych fragmentów znalezionych, a także klasycznych jak i eksperymentalnych technik druku wklęsłego i wypukłego zamierza oddać teksturę, koloryt i złożoność tworu jakim jest miasto, a w tym konkretnym przypadku Drezno.

Protokół z posiedzenia komisji

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl