wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Chór młodzieżowy NFM już nie tylko dla chłopców. Nabór do chóru dziewczęcego

Startuje nabór do Chóru Dziewczęcego NFM i nabór uzupełniający do Chóru Chłopięcego NFM fot. Łukasz Rajchert
Startuje nabór do Chóru Dziewczęcego NFM i nabór uzupełniający do Chóru Chłopięcego NFM

Nareszcie! Po wielu zapytaniach od rodziców i prawdziwej chęci samych zainteresowanych w Narodowym Forum Muzyki już od przyszłego sezonu działać będzie Chór Dziewczęcy NFM. Poprowadzi go znakomita chórmistrzyni Małgorzata Podzielny, która jest też szefową Chóru Chłopięcego NFM. Nabór rusza 13 czerwca.

Reklama

Pierwszy był Chór Chłopięcy NFM

Zaczęło się od Chóru Chłopięcego, który w Narodowym Forum Muzyki działa od 2009 i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Bonusem jest nie tylko śpiewanie, ale też wiele koncertów, także za granicą, i wreszcie przyjaźnie, jakie nawiązują chórzyści.

– Niedawno jedna z mam opowiadała, że jej syn woli przychodzić na próby sporo wcześniej, bo wtedy ma jeszcze czas, aby porozmawiać z rówieśnikami – opowiada Aleksandra Nowak, menedżerka Chóru Chłopięcego. Dodaje, że chórzyści jeżdżą też na wspólne warsztaty połączone z aktywnością sportową.

Po ponad dekadzie pracy z młodymi chłopcami teraz rozpocznie się dla chórmistrzyni Małgorzaty Podzielny zupełnie nowy etap – jesienią działalność zainauguruje Chór Dziewczęcy NFM. To odpowiedź na wiele zapytań, jakie rodzice kierowali do dyrygentki i menadżerki, ale też wyraz zainteresowania samych dziewcząt.

Dni piękna: Koncert Chóru Chłopięcego NFM oraz chórów z Ukrainy: Vognyk i Dzvinochok

Dni piękna: Koncert Chóru Chłopięcego NFM oraz chórów z Ukrainy: Vognyk i Dzvinochok

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Aleksandra Nowak podkreśla, że czas najwyższy poszerzyć chóralną ofertę NFM. – W wielu projektach brakowało dziewczęcych głosów, a dziewczynom – łatwiej niż chłopcom – już na początku wyrazić ekspresję – tłumaczy menadżerka. – Ponadto pamiętajmy, że głos dziewczęcy nie mutuje, dlatego teraz możemy swobodnie prowadzić nabór wśród dziewcząt w wieku 8-17 lat, co u chłopców byłoby niemożliwe, tam potrzebny jest nabór uzupełniający – dodaje Aleksandra Nowak. 

Jak wygląda nabór do Chóru Dziewczęcego

Egzamin-przesłuchanie przed surową komisją? – Nic podobnego – zarzeka się Aleksandra Nowak. – Nie robimy żadnych list kandydatów, podajemy tylko godziny, w których można do nas przyjść i spróbować sił. My sprawdzimy wyłącznie predyspozycje wokalne, które przecież każdy z nas posiada – wylicza menadżerka. Na to, by specjaliści posłuchali, jak śpiewa dziewczynka i rozmowę z jej rodzicami przewidziane jest po prostu kilka minut. – Po tym, jak zainteresowana zaśpiewa pomyślimy, do której grupy mogłaby należeć – przygotowawczej bądź koncertowej – aby jej głos miał szansę się rozwijać – precyzuje Aleksandra Nowak. 

Galeria zdjęć

Przy okazji naboru do Chóru Dziewczęcego NFM prowadzony będzie także nabór uzupełniający do Chóru Chłopięcego (dla chłopców w wieku od 7 do 10 lat). 

Terminy przesłuchań do Chóru Dziewczęcego i Chłopięcego  

Miejsce: Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1

W (śpiewającej) grupie raźniej

Chór to nie tylko okazja, aby zaśpiewać piękne utwory, zespół daje też poczucie bezpieczeństwa i pomaga w pokonaniu tremy w występach przed publicznością, a to przyda się w przyszłości. 

– Chór to cudowny twór, tu łatwiej wspólnie pracować, odblokować się, odstresować – zachęca Aleksandra Nowak. Nieodpłatne zajęcia obu chórów – nowego Dziewczęcego NFM i Chłopięcego NFM prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną pod dyrekcją dr hab. Małgorzaty Podzielny w Centrum Edukacyjnym NFM (2 piętro). Na zajęcia chórzyści przyjdą dwa razy w tygodniu (oba dni obowiązkowe) z podziałem na grupy (Chór Chłopięcy – w środę i sobotę, Chór Dziewczęcy – w piątek i sobotę).

W sprawach nowego Chóru Dziewczęcego informacji udziela Aleksandra Nowak, menedżer Chóru Chłopięcego NFM – kontakt: aleksandra.nowak(a)nfm.wroclaw.pl.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama