wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Na Ołbinie powstała pracownia/galeria fotografii i dizajnu Sa_Le

Na Ołbinie powstała pracownia/galeria fotografii i dizajnu Sa_Le

Redakcja www.wroclaw.pl,

Pracownia/galeria Sa_Le u zbiegu ulic Sienkiewicza i Nowowiejskiej fot. Bartek Sadowski
Pracownia/galeria Sa_Le u zbiegu ulic Sienkiewicza i Nowowiejskiej

Sa_Le to przedsięwzięcie projektantki Wiktorii Lenart i fotografa Bartka Sadowskiego. Artyści w swojej pracowni będą prezentowali wystawy fotografów oraz organizowali warsztaty z odpowiedzialnego dizajnu.

Reklama

Kameralna pracownia znajduje się w kamienicy u zbiegu ul. Sienkiewicza i Nowowiejskiej, na wprost skweru z kolumną z figurą Matki Bożej. Charakterystyczny budynek pochodzi z lat 20. poprzedniego stulecia, zaprojektował go Theo Effenberg.

Kim są założyciele pracowni fotografii i dizajnu Sa_Le?

Para gospodarzy Sa_Le to uznani twórcy. Wiktoria Lenart jest projektantką produktu, adiunktką na wydziale Wzornictwa ASP we Wrocławiu. Wielokrotnie wyróżniania m.in. nagrodami: Make Me!, Must Have, Young Design, IF Design Award, Dobry Design, Top Design Award, 30 Kreatywnych Wrocławia. Projektuje głównie meble biurowe i domowe, narzędzia pracy, urządzenia medyczne, współpracuje m.in. z Meble VOX, Meble Balma, Sens Dx, Sunelectro, Saule Technologies, Kriosystem Life.

30 Kreatywnych Wrocławia: Wiktoria Lenart

Głównym obszarem zainteresowań Lenart jest przestrzeń pracy człowieka i zagadnienia „ergonomii prywatności”.

– W Sa_Le chcę zajmować autorskimi projektami i działaniami związanymi z dizajnem odpowiedzialnym, eksperymentalnym i krytycznym. Będzie to praca stojąca w opozycji do jej komercyjnej działalności – zapowiada projektantka.

Przestrzeń dla młodych fotografów i dizajnerów

Natomiast Bartek Sadowski to ceniony wrocławski fotograf, laureat wielu znaczących konkursów fotograficznych, m.in. Grand Press Photo, BZWBK Press Foto, Sony World Photography Award, WIelki Konkurs National Geographic. Od 20 lat publikuje w kraju i za granicą, jego fotografie oglądali czytelnicy m.in. „Newsweek’a”, „Forbesa”, „Twojego Stylu”, „Zwierciadła”, „Le Monde”, „Liberation”, „Bloomberg News”, „Washington Post”.

W Sa_Le urządził pracownię portretową, w której wykorzystuje analogowe techniki fotograficzne. Chce zająć się także własną działalnością artystyczną z pogranicza fotografii dokumentalnej i aktywizmu.

- Sa_Le to nie tylko pracownia ale i galeria, w której będziemy organizować wystawy i warsztaty, nie tylko uznanych fotografów i dizajnerów, chcemy udostępniać naszą przestrzeń młodym, zdolnym twórcom, którzy dopiero budują swoją tożsamość i rozpoznawalność – zapowiada Bartek Sadowski. – Pracownia będzie też brała aktywny udział w życiu dzielnicy, chcemy realizować projekty skupiające się na placu Grunwaldzkim i Ołbinie i integrujące jego mieszkańców.

s/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl