wroclaw.pl Kulturalny Wrocław - najważniejsze informacje o kulturze Kultura logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Miraże. Wystawa w Galerii Miejskiej

Mateusz Dworski, z cyklu Figury i głowy, olej na desce, 2019

Koniec roku upłynie w galerii Miejskiej pod znakiem wystawy prac rzeźbiarza Mateusza Dworskiego, wrocławianina, który ukończył Akademię Sztuk Pięknych i od siedemnastu lat jest związany z macierzystą uczelnią, obecnie jako profesor. Zobaczymy rysunki, grafikę, malarstwo, rzeźbę oraz plakiety jego autorstwa. „Miraże” do podziwiania do 15 stycznia. Wstęp jest wolny.

Reklama

Mateusz Dworski o swojej twórczości mówi, że zbudował ją wokół rysunku. „To właśnie ta forma wypowiedzi stanowi dla mnie grunt do snucia plastycznego wątku w różnych wymiarach. Rysunek traktuję jako gatunek interdyscyplinarny, który spaja moje rozważania rzeźbiarskie, graficzne czy malarskie. W rysunku tkwi to co cenię najbardziej: zanotowanie pomysłu, estetyka szkicu, prostota i szybkość zapisu. Rysunek jest również główną inspiracją oraz zaczynem idei” – podkreślał artysta w biogramie przygotowanym na Festiwal Wysokich Temperatur. 

Wystawa Mateusz Dworski – Miraże

Wystawa Mateusz Dworski – Miraże

Wernisaż / Wystawa
Termin od 19 grudnia 2019 18:00 do 15 stycznia 2020 18:00

Miejsce Galeria Miejska

Zobacz

Prymat rysunków nad innymi dziedzinami tłumaczy także sporą ich reprezentację na wystawie „Miraże” w Galerii Miejskiej. Oprócz nich prace malarskie, rzeźba. A wspólnym mianownikiem dla różnych dyscyplin artystycznych jest motyw głowy i figury. 

„Krążąc wokół tematów głowy i figury, artysta zręcznie je ogrywa, prezentując tym samym mnogość malarskich i rzeźbiarskich rozwiązań, które można zastosować wobec tych, klasycznych przecież, motywów” – pisze o pracach profesora Dworskiego kurator wystawy Mirosław Jasiński. Zwraca także uwagę na to, iż w dziełach artysta nawiązuje zarówno do sztuki antycznej, jak i współczesnej rzeźby.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama