wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Mikrogranty – zobacz wyniki ostatniego w tym roku naboru
Mikrogranty – zobacz wyniki ostatniego w tym roku naboru

cc

Międzypokoleniowa nauka kiszenia warzyw i owoców na Nadodrzu, muzyczne działania na Swojczycach i Księżu Małym, spacery edukacyjne po zielonych terenach Psiego Pola oraz badanie relacji z mniejszościami na Popowicach i Szczepinie – to zwycięskie projekty wszystkich trzech ścieżek jesiennego naboru do Mikrograntów.

Reklama

Do 15 września trwał ostatni w tym roku nabór do ogólnomiejskich Mikrograntów. Osoby fizyczne i grupy nieformalne, młode organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy młodzieżowe tym razem zgłosiły aż 120 pomysłów na działania w całym mieście.

Spośród wszystkich propozycji wybranych zostało 36 inicjatyw, które realizowane będą do połowy grudnia we Wrocławiu.

Weź miasto w swoje ręce!

Ostatnie miesiące tego roku na wrocławskich podwórkach zapowiadają się wyjątkowo aktywnie. Z 74 zgłoszonych pomysłów w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych wybrano 9 projektów – po 2 z Fabrycznej, Krzyków i Śródmieścia oraz 3 z Psiego Pola.

Zwycięskie inicjatywy otrzymają od Strefy Kultury Wrocław wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto) oraz pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, księgowych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.

Wśród zwycięskich propozycji znalazły się m.in. muzyczne warsztaty i koncerty na Swojczycach oraz prowadzona przez seniorki z Nadodrza międzypokoleniowa nauka kiszenia owoców i warzyw. Muzyczne wydarzenia odbędą się też na Księżu Małym, a na Popowicach i Szczepinie zaplanowano działania dziennikarsko-teatralne, badające motyw gościnności. Z kolei na Trójkącie – serię wydarzeń, dzięki której kilka klatek schodowych będzie mogło zyskać „nowe życie” i odkryć swoje tajemnice przed ich mieszkańcami i mieszkankami.

O szczegółach nadchodzących działań usłyszeć będzie można 26 października podczas 10. Mikroagory. Na organizowanym w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) spotkaniu pojawią się twórcy oraz twórczynie wszystkich projektów wybranych w naborze dla osób fizycznych i grup nieformalnych.

Mikrogranty NGO i młodzieżowe

Jesienią w działania na osiedlach zaangażują się też lokalne NGO-sy. W prowadzonej przez Fundację Umbrella ścieżce dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) wybrano 12 projektów, które otrzymają dofinansowanie do 10 tys. złotych brutto.

Wśród wybranych propozycji znalazły się m.in. działania edukacyjne, związane z tematyką stwardnienia rozsianego, matematyczne zajęcia i gra miejska dla dzieci oraz spacery dydaktyczne po parkach i lasach Psiego Pola.

Do grudnia swoje pomysły realizowała będzie także wrocławska młodzież. W naborze dla nieformalnych grup złożonych z minimum trzech osób w wieku od 13 do 21 lat, dofinansowanie na poziomie tysiąca złotych brutto otrzyma aż 15 inicjatyw. Najmłodsi przygotują m.in. międzypokoleniowe warsztaty proekologiczne, działania edukacyjne zwiększające świadomość nt. autyzmu oraz bożonarodzeniowe spotkanie dla sąsiadów i sąsiadek z Hub.

Zwycięskie projekty z 3 ścieżek zrealizowane zostaną do połowy grudnia 2019 r. Kolejny nabór do Mikrograntów ruszy w lutym 2020 r.

  • O szczegółach projektów ze ścieżki dla osób fizycznych i grup nieformalnych czytaj TUTAJ
  • Informacje o projektach z naboru do Mikrograntów NGO znajdziesz TUTAJ
  • Opisy inicjatyw Mikrograntów młodzieżowych są TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl