wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Latem weź miasto w swoje ręce! Do 15 maja nabór do Mikrograntów
plakat wydarzenia materiały prasowe
plakat wydarzenia

Gra terenowa o historii Osobowic, kino plenerowe na Żernikach, cykl edukacyjnych spotkań na Oporowie, a może zajęcia rekreacyjne dla sąsiadek i sąsiadów z Wojnowa?  Do 15 maja trwa drugi w tym roku nabór do Mikrograntów, który skierowany jest do osób  z pomysłami na plenerowe działania w całym mieście.

Reklama

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają mieszkanki i mieszkańców Wrocławia do zgłaszania projektów z zakresu aktywizacji społecznej i edukacji o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą latem na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli na otwartych, dostępnych dla mieszkanek i mieszkańców przestrzeniach.

– Możecie zaplanować aktywności w parku, na skwerze lub na osiedlowym podwórku. Może będą to miejsca, które dla innych mogą być jeszcze nieodkryte i chcielibyście się nimi podzielić? – zachęca do działania Anna Bieliz, koordynatorka Mikrograntów.

Wnioski składać można od 1 do 15 maja w jednej z trzech ścieżek

  • dla osób fizycznych i grup nieformalnych
  • dla młodych organizacji pozarządowych (do 5 lat działalności) 
  • dla nieformalnych grup młodzieżowych. 

Wybrane projekty otrzymają nie tylko wsparcie finansowe (od 1000 zł do 10000 zł, w zależności od ścieżki), ale też pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, promocyjnych i logistycznych. W trakcie naboru trwały będą także konsultacje dla uczestników – swoje pomysły można omawiać telefonicznie, mailowo i na żywo w siedzibach każdego z organizatorów. Dokładne daty spotkań podane są na stronach Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella.

Wyniki plenerowej edycji Mikrograntów ogłoszone zostaną najpóźniej 7 czerwca.

Edukacja z Mikrograntami

Początkujący organizatorzy i organizatorki wydarzeń mogą przygotować się do działań na osiedlach korzystając z nowych edukacyjnych broszur stworzonych przez zespół oraz byłych uczestników i uczestniczki Mikrograntów.

Poradniki przybliżają zagadnienia związane m.in. z dokumentowaniem lokalnych historii, przygotowaniem plenerowych warsztatów, gry miejskiej i osiedlowego koncertu. Broszury do pobrania są na stronie www.strefakultury.pl/mikrogranty/edukacja

Mikrogranty w plenerze

Szczegółowe informacje,  daty spotkań informacyjnych i konsultacji oraz dokumenty niezbędne do udziału w nadchodzącym naborze dostępne są na stronach poszczególnych ścieżek i na ogólnej stronie Mikrograntów: www.wroclaw.pl/mikrogranty  

Mikrogranty

to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia (głównie, choć nie jest to wymóg formalny) mogą realizować swoje pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym.

Celem programu jest umożliwienie zdobycia i rozwój umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto, prowadzenia oddolnych inicjatyw z sąsiadami, a także zachęcenie do kreatywnej dyskusji i wymiany poglądów. Ważne jest dla nas wykorzystywanie potencjału funkcjonalno-przestrzennego wrocławskich osiedli do realizacji inicjatyw aktywizujących i więziotwórczych, z naciskiem na aktywizację obszarów położonych poza Starym Miastem.

Program powstał w 2018 roku z połączenia funkcjonujących we Wrocławiu od 2014 roku mikroGRANTÓW ESK Wrocław 2016, prowadzonych przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz działających w 2017 roku Wrocławskiego Funduszu Małych Inicjatyw i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego Wrocławia prowadzonych przez Fundację Umbrella.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl